Publikacja na zamówienie
Podatki to temat zawsze gorący i wymagający praktycznie nieustannej aktualizacji spowodowanej czy to zmianami w przepisach już istniejących czy też pojawianiem się całkiem nowych zapisów prawa podatkowego. Już 21.11.2024 (czwartek) na godzinę 11:00 zapraszamy na bezpłatny webinar „Podatki w transporcie drogowym”. Zapisów można dokonywać (TUTAJ).
W ramach E100 Academy omówione zostaną najważniejsze tematy podatków w transporcie drogowym z uwzględnieniem zmian w ostatnim czasie i tego co planuje fiskus na rok 2025.
Ekspert omówi m.in.:
- raportowanie TPR, zbiór informacji o transakcjach zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi
- najnowsze informacje związane z Krajowym Systemem e-Faktur
- procedurę SME, czyli dzięki której małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą korzystać ze zwolnień podatkowych dostępnych w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej (w Polsce procedura SME wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r.)
Szkolenie polecamy zarówno księgowym jak i właścicielom firm transportowych. Tradycyjnie, jak to w E100 Academy, intensywne szkolenie zakończy sesja pytań i odpowiedzi.
Serdecznie polecamy i zapraszamy!
Bezpłatny webinar odbędzie się online 21.11.2024 (czwartek) o godz. 11:00 za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Formularz zapisu oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć (TUTAJ).
Program szkolenia:
- Nowe wymogi sprawozdawcze dla podatników CIT – omówimy, jakie zmiany w raportowaniu obowiązują i jak się do nich przygotować.
- Implementacja dyrektywy SME – wyjaśnimy, w jaki sposób nowe regulacje wpłyną na małe i średnie przedsiębiorstwa.
- KSeF – aktualności, praktyczne aspekty wdrożenia – przedstawimy najnowsze informacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur oraz jego wpływ na proces fakturowania.
- Zarys zmian w akcyzie w 2025 – omówimy planowane zmiany w stawkach akcyzy oraz nowe kategorie wyrobów objęte akcyzą.
- Reforma celna (CBAM, EUDR) – przybliżymy najważniejsze aspekty reformy celnej, w tym mechanizmy dostosowujące do wymogów ekologicznych.
- Na co należy zwrócić uwagę przy TPR – podpowiemy, jak prawidłowo przygotować dokumentację cen transferowych i uniknąć problemów podczas kontroli.
- Najnowsze wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE – zaktualizujemy uczestników o kluczowych orzeczeniach, które mogą wpłynąć na interpretację przepisów.
- Pytania.
Prowadzący szkolenie:
Jarosław Piechocki, Ekspert ds. finansów
Specjalista w zakresie rozliczeń finansowych. Studia podyplomowe w Instytucie Nauk Ekonomicznych polskiej Akademii nauk. Od 2018 r. Biegły Sądowy Sądu Rejonowego w Warszawie w zakresie ekonomii, rozliczeń finansowych. Odpowiedzialny za ewidencje rozliczeń dotyczących VAT i CIT. Wieloletni pracownik firmy leasingowej zajmującej się leasingiem środków trwałych. Aktywnie uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez ZMPD w Polsce. Autor materiałów szkoleniowych w zakresie kompetencji przygotowujących do egzaminów CPC w transporcie drogowym z zakresu podatków i leasingu środków transportowych.
Czym jest E100 Academy?
E100 Academy to program bezpłatnych szkoleń w formie webinarów, na których poruszane się najbardziej gorące tematy z branży TSL. Szkolenia mają bardzo interaktywny charakter – każdy uczestnik może zadać pytanie, poprosić o doprecyzowanie lub uzupełnienie nurtujących go kwestii. Więcej informacji o E100 Academy można znaleźć na oficjalnej stronie programu.
Twórcą programu szkoleń E100 Academy jest E100 – to europejski holding z 6 biurami w krajach UE oraz w Ukrainie. Firma istnieje od 25 lat i obsługuje ponad 20 000 klientów w 32 krajach Europy. E100 dostarcza zaawansowane technologicznie produkty i usługi dla firm transportowych na styku mobilności, finansów i IT. Firma najbardziej znana z własnej karty paliwowej, która jest akceptowana w ponad 20 000 punktów w Europie (w szerokim pakiecie usług m.in.: opłaty drogowe/multiurządzenia, zwrot VAT i akcyzy, faktoring). Więcej informacji na temat oferty można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.
Zapraszamy 21 listopada 2024 (czwartek), godzina 11:00! Zapisy na bezpłatny webinar: Podatki w transporcie drogowym z uwzględnieniem ostatnich zmian