OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Kwiecień, 2018

Poczta Polska testuje elektryczne samochody siedmiu marek – wśród nich jest m.in. dostawczy Melex

Pocztowe samochody na prąd w wielu krajach są już powszechnym widokiem. Teraz podobnie ma być też u nas, w związku z planowaną wymianą floty w Poczcie Polskiej.

Jeszcze przed końcem tego roku pocztowcy zamierzają sprawdzić samochody elektryczne różnych marek, w łącznie pięćdziesięciu egzemplarzach. Będą to pojazdy różnego typu, od zelektryfikowanych samochodów dostawczych Citroena, Peugeota, Nissana oraz Renault, aż po bardziej niszowe Goupile, Komele oraz Melexy. Wyjaśnię tutaj, że Goupil to francuska firma produkująca malutkie pojazdy użytkowe, naotmiast polski Komel przerabia na prąd samochody marki Fiat.

W ramach testów Poczta Polska zamierza skrupulatnie wyliczać koszty ładowania każdej z maszyn, weryfikując ewentualne oszczędności. Istotny będzie też zasięg w rzeczywistych ładunkach, ładowność oraz efektywność ładowarek. Wszystko to będzie sprawdzane na ulicach Warszawy, Białegostoku, Rzeszowa, Poznania, Krakowa, Łodzi, Lublina, Gdańska, Wrocławia oraz Katowic.

Poniżej, od lewej: Goupil oraz Melex

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. jacca napisał(a):

  Filip, popraw tytuł, brakuje czasownika.

 2. dono napisał(a):

  Takiego Partnera sam bym kupił. Do mojej jazdy wystarczy. Oczywiście diesla bym zostawił na dalsze trasy. W Polsce jest kilka firm, które przerabiają auta.

 3. Stefan napisał(a):

  Moja teściowa śmiga na msze meleksem i bardzo sobie chwali a nawet ksiądz z ambony ja zauważył i krzyczał ?? O jadzka dziś meleksem przyjechała ?

 4. egjasio napisał(a):

  W przypadku kolizji z jakąś rozpędzoną betą to kierowca takiego pocztowozu będzie układany do trumny łyżką.

 5. Smok napisał(a):

  W całej Polsce powiatowej listonosze śmigają na zdezelowanych rowerach z przykręconymi koszykami sklepowymi Made in PRL.

  Przesiadka do takiego meleksa dla każdego z nich byłaby zmianą na miarę powszechnej elektryfikacji w latach 50.

  Ale większość z nich nie dostanie ani takiego meleksa ani nowego roweru.

 6. maniekkw napisał(a):

  Tutaj koszty nie grają roli przyjdzie rozkaz z Nowogrodzkiej i kupią każdą ilość w zamian podniosą cenę za usługi pocztowe i gitara.Komuna powraca.

 7. Dawid napisał(a):

  Czy da się bardziej “eko” niż jest teraz? Na rowerze i z buta.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.