Po ciężarowej zapowiedzi, Tesla stała się najcenniejszym producentem na świecie

Oczekiwanie na ciężarową Teslę Semi chyba dobiega końca. Dalszych opóźnień już być nie powinno, co zasugerował sam prezes marki. Elon Musk oficjalnie stwierdził, że to już najwyższa pora na rozpoczęcie seryjnej produkcji. Przedstawił też informacje na temat ulokowania tego procesu, a także podkreślił, że ostatnie trzy lata wykorzystano na dopracowanie technologii.

A wiecie co jest w tym wszystkim najciekawsze? Choć mowa tu o bardzo ogólnych zapowiedziach, a produkcja ciężarówki nadal czeka na uruchomienie, stwierdzenia Elona Muska już miały ogromny wpływ na kondycję finansową firmy. Wartość udziałów Tesli natychmiast wzrosła o 9 procent, wchodząc na rekordowy poziom ponad 1000 dolarów za akcję.

Po tym wzroście ogólna wartość amerykańskiego producenta została określona na 189 miliardów dolarów. To zaś uczyniło Teslę chwilowo najcenniejszym producentem samochodów na świecie, wyprzedzając Toyotę. Ostatecznie Toyota po raz kolejny Teslę wyprzedziła, lecz różnica między firmami jest obecnie minimalna. Niewykluczone więc, że wkrótce Tesla przejmie tę pozycję na stałe.

Źródło poniższego zdjęcia: Tesla Semi pod betoniarkę – firma leasingowa z Niderlandów wynajmie kompletny zestaw