rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Kwiecień, 2017

Po 30 latach pracy słynny Mercedes NG trafił do komisu – ciężarówka czeka na klienta w Kołbaskowie

Zdjęcia z 2014 roku znajdziecie tutaj.

O wyjątkowo pracowitym Mercedesie NG z gorzowskiej firmy Dan-Trans po raz pierwszy pisałem trzy lata temu. Ciężarówka miała mieć wtedy już ponad 4 miliony przebiegu, a przy tym nieustannie na siebie zarabiać, wożąc ładunki papieru toaletowego. Dwa lata później, w roku 2016, o pojeździe tym znowu była mowa, za sprawą filmu widocznego powyżej. Udowadniał on, że 30-letnia ciężarówka nadal pracuje, wykonując regularne trasy. Jak to jednak mówią, każda historia musi mieć swój koniec…

Żółto-czerwony Mercedes “wypłynął” właśnie w ogłoszeniu sprzedaży, wystawionym przez komis z Kołbaskowa. Wszystkie uszkodzenia nadwozia mają tutaj dokładnie ten sam układ, jak na zdjęciach wykonanych w 2014 roku przez Sebastiana. Można więc wnioskować, że jest to dokładnie ten sam egzemplarz, co we wspomnianych na wstępie artykułach. Pozwala to też stwierdzić, że po 30 latach pracy NG zakończyło swoją karierę w Polsce. Choć z drugiej strony można się też spodziewać, że do ostatecznej emerytury jeszcze mu daleko. Z zawieszeniem na resorach, klimatyzacją i niezniszczalnym silnikiem V10 samochód wprost doskonale wpasowuje się w potrzeby przewoźników afrykańskich. Tylko więc czekać aż ciężarówka trafi na statek, który zabierze ją na Czarny Ląd.

Ogłoszenie sprzedaży czeka tutaj, a poniżej załączam zrzut ekranu.

mercedes_ng_ogloszenie_sprzedazy_1 mercedes_ng_ogloszenie_sprzedazy_2 mercedes_ng_ogloszenie_sprzedazy_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Daniel napisał(a):

  I tu własnie ot “PEKAES”, powinien się zająć tym klasykiem, odrestaurować i przed biura w Błoniu.

 2. scuderia ferrari fan napisał(a):

  Niby pekaes zlikwidował już swoj transport ale widze, że na nowo zamówili x sztuk nowych iveco,ładnych żółciutkich 460.

 3. Cichy Robuś napisał(a):

  Nie sądzę że auto szybko znajdzie nabywce z kontynentu afrykańskiego czy azjatyckiego. Powodem jest cena. Oni kupują auta w cenie do 10-15 tyś zł a nie dwa razy droższe. Tutaj musi znaleźć sie kolekcjoner bo inaczej długo będzie stał w komisie.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   W Holandii stoją pełne place z Mercedesami NG za 10 tys. euro, albo i więcej. Jest ich coraz mniej, a popyt w Afryce pozostaje ogromny, więc tylko zyskują na cenie, zamiast na niej tracić.

 4. Anonim napisał(a):

  W ostatim artykule jest 4 mln km a w ogloszeniu 700 tya km

 5. scuderia ferrari fan napisał(a):

  Juz Filip przewinęła mi sie ta fotka w połowie lutego

 6. jozin napisał(a):

  Na takich autach są najlepsze pieniądze gdy się je wysyła na Afrykę, modele NG SK czy pierwsze Actrosy to żyła złota, najważniejsza dla nich jest zwolnica z tył, wtedy automatycznie cena idzie w górę

 7. Norek tadek napisał(a):

  Podobno Tadek z Tczew kupuje tego merola bo powieksza flote a premium power bedzie jezdzil jego szfffagier.

 8. Adamek napisał(a):

  Dnia1 kwietnia jak jechałem trasą 3 w stronę Gorzowa wielkopolskiego to widziałem go jak zasuwał bez naczepy na s3 w stronę szczecina .

 9. SK napisał(a):

  Szkoda, teraz pewnie już tylko droga w stronę Afryki…

Odpowiedz