Płatność za transport o 10 dni wcześniej, dzięki elektronicznemu CMR – XPO wprowadza nowy system

XPO Logistics oraz Coca-Cola wspólnie przechodzą na bardzo nowoczesne rozwiązanie. Transporty na zlecenie producenta napojów będą wykonywane z elektronicznymi listami przewozowymi, wyświetlanymi przy użyciu tabletu.

Dostawcą programu z elektronicznymi CMR-kami jest firma Transfollow, zaś wszystko podpięte jest pod system telematyczny Trimble. Wspólnie pozwoliło to stworzyć rozwiązanie, które będzie łatwe w użyciu i zaoferuje sporo funkcji dodatkowych.

Gdy tylko list przewozowy zostanie przygotowany, kierowca otrzyma go na swój tablet. Program pozwoli też dołączać do listu przewozowego załączniki, jak zdjęcia ładowanego towaru, czy też dokładna lista transportowych przedmiotów.

Potwierdzenia listu przewozowego będzie można dokonać poprzez podpis wykonywany na ekranie lub w formie skanowania kodu QR. Transport będzie też mógł zostać zatwierdzony bez podpisu, korzystając z dodatkowej funkcji w systemie telematycznym.

Jakie zaś będą praktyczne korzyści? XPO Logistics jest przekonany, że elektroniczne listy przewozowe znacznie ułatwią obieg dokumentów. W efekcie płatność za wykonywane przewozy powinna być uzyskiwana o około 10 dni wcześniej, niż dotychczas.