Platforma Connect Trans wystartowała

Publikacja na zamówienie

Wystartowała platforma transportowa Connect Trans, która w obliczu trwającej pandemii koronawirusa oferuje bezpieczeństwo transakcji i wyższe niż rynkowe stawki za transport

Potwierdziła się długo wyczekiwana informacja o starcie platformy Connect Trans, zapowiadającej rewolucję w transporcie. Pierwsze ładunki zostały już wystawione, naczepy załadowane, a fracht zrealizowany i opłacony. W obliczu trwającej pandemii i niepewności w branży, platforma we współpracy z Monevią, wyłącznym operatorem finansowym świadczącym usługi faktoringowe dla Przewoźników, oferuje wyższe niż rynkowe stawki, gwarantuje brak pośredników w platformie oraz zapewnia darmową aplikację mobilną do podejmowania zleceń w oparciu o geolokalizację.

Spowodowany koronawirusem krach na rynku jest dla wszystkich mocno odczuwalny. Musi minąć trochę czasu zanim najważniejsi załadowcy, firmy produkcyjne, staną na nogi. Najnowsze raporty wskazują, że w samej Polsce produkcja spadła o kilkadziesiąt procent. Mimo wszystko w platformie pojawiają się i są realizowane już pierwsze ładunki.

Platforma odpowiada na potrzebę od dawna obecną w transporcie

Connect Trans powstała w odpowiedzi na odwieczny problem branży transportowej – rozbudowany sektor pośredników, który sprawia, że stawki dla przewoźników nie są tak wysokie jak mogłyby być. Dodatkowym problemem jest konieczność płacenia abonamentów za dostęp do zleceń, a po stronie załadowców za dostęp do firm przewozowych. Dzięki rozwojowi technologii niemożliwe stało się możliwym i pośrednicy okazali się zbędni. Wykorzystując powszechne rozwiązania mobilne, w tym geolokalizację dostępną w praktycznie każdym smartfonie, a także dzięki obsłudze płatności za bezpośrednie zlecenia transportowe, platformie udało się stworzyć ekosystem, wewnątrz którego przewoźnik ma wyłącznie jednego partnera – Connect Trans i może podejmować zlecenia bezpośrednio od nadawców, licząc przy okazji na szybką i pewną płatność za fracht.

Natychmiastowa wypłata za transport – jak to to możliwe?

Wystarczy się zarejestrować i utworzyć darmowe konto w platformie. Każda zweryfikowana firma uzyskuje dostęp do zleceń, w tym w pobliżu swojej lokalizacji – bez abonamentu ani wykupywania dostępu. Nie ma potrzeby podpisywania jakichkolwiek umów z nadawcą. Przewoźnik widzi tylko zlecenia i jedną, ostateczną stawkę za każde z nich – swoją drogą bardzo atrakcyjną z uwagi na brak pośredników transportowych w platformie. Nie ma mowy o obniżaniu stawek. Tu liczy się prostota. Jakby tego było mało, platforma będąc trzecią stroną transakcji, za pośrednictwem operatora płatności umożliwia firmom transportowym wypłatę środków przed terminem płatności, wskazanym na fakturze, co w obliczu trwających ograniczeń w transporcie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Przewoźnik może sprzedać fakturę bezpośrednio z platformy Connect Trans i będzie informowany o jej statusie drogą elektroniczną. W praktyce uruchamia wtedy wewnętrzne procesy weryfikacyjne: następuje sprawdzenie przewoźnika i nadawcy, a w przypadku pozytywnej weryfikacji zachodzi akceptacja transakcji, powiadomienie nadawcy o cesji oraz przelew środków na konto przewoźnika. Tak po prostu!

Jak w praktyce wygląda korzystanie z platformy Connect Trans?

O tym, że technologia zmienia transport wie każdy z nas. Na świecie, ale i w Polsce przeszliśmy długą i wyboistą drogę aby zorganizować sprawnie funkcjonujący łańcuch dostawczy. Dziś jednak dzięki platformie, smartfon w rękach przewoźnika staje się narzędziem dającym nieosiągalne dotąd korzyści pod postacią kontroli i prostoty w obsłudze zleceń.

Geolokalizacja zapewniona dzięki smartfonowi kierowcy pozwala zobaczyć gdzie w dowolnej chwili znajduje się dostępny pojazd pozwalający na transport konkretnego typu ładunku. Można sprawdzić jego cel, a także obserwować jaką pokonuje trasę – rzecz szczególnie ważna w dobie pandemii. Samo to usprawnienie otwiera ogromne możliwości redukcji pustych kilometrów poprzez zbieranie zleceń na trasie, bezpośrednio od załadowców.

Po zrealizowanym frachcie przewoźnik uzyskuje dostęp do płatności i rozliczeń, które dzięki integracji z faktoringiem Monevii zarządzane są w sposób zapewniający bezpieczeństwo transakcji oraz szybki do wynagrodzenia.

W grudniu 2019 r. Monevia sp. z.o.o. podpisała ze spółką Connect-Trans wyłączną umowę o współpracy, zakładającą integrację obsługi faktoringu Monevii oraz platformy transportowej Connect Trans.

Pobierz darmową aplikację iOS
Pobierz darmową aplikację Android
Monevia – informacje o współpracy z Connect Trans
Connect Trans – informacje o współpracy z Monevią