OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Marzec, 2018

Plandeka, która rozpozna, że ktoś ją właśnie rozcina – nowy system alarmowy dla ciężarówek i parkingów

Naczepa, która rozpozna złodzieja lub nielegalnego imigranta – to nowy wynalazek, nad którym wspólnie pracują belgijscy oraz holenderscy specjaliści. Jak jednak miałoby to wyglądać w praktyce?

Pojazdy opracowywane w ramach systemu Passant będą wyposażone w plandekę o specjalnym materiale. Jeśli ktoś będzie próbował przerwać lub przeciąć jego powierzchnię, na przykład przy pomocy noża, czujniki automatycznie to rozpoznają. Włączą one wówczas alarm i prześlą prośbę o pomoc do systemu informatycznego.

Twórcą tej plandeki będzie belgijska firma Sioen, znana z produkcji wysokiej jakości ubrań roboczych, czy też materiałów wykorzystywanych w przemyśle.

Tymczasem Uniwersytet Techniczny w Eindhoven pracuje nad zupełnie nowym oprogramowaniem dla kamer, możliwym do wykorzystania w portach lub na parkingach dla ciężarówek. Dzięki temu oprogramowaniu, kamery nauczą się automatycznie rozpoznawać zachowania złodziei lub nielegalnych imigrantów. W efekcie system odróżni ich od osób niezagrażających ładunkowi, jak kierowcy, czy pracownicy portów. To natomiast zapewni pojazdom bardzo skuteczną ochronę.

Nowe kamery wkrótce rozpoczną trzyletni okres testowy. Będzie on przeprowadzany na parkingach dla naczep przy portach Moerdijk oraz Oostende, odpowiednio w Holandii i w Belgii.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. Katorga napisał(a):

  POMYSŁ BARDZO DOBRY TYLKO JAK ZŁAPIE SIĘ TEGO IMIGRANTA TO GO I TAK WYPUSZCZĄ!
  Lepiej wywieść tych pseudo uchodźców niż ciągle się przed nimi bronić.

 2. Patryk napisał(a):

  Wszystko ładnie pięknie, tylko najprostszym sposobem było by łapanie i deportacja, bo co z tego, że kamery wyłapią imigrantów w porcie jak zaraz za bramą portu czy parkingu będą wypuszczani tak jak to jest np teraz w dzikiej Francji?? Z naczepy dżentelmenów wyproszą, nakarmią napoją i puszczą wolno żeby na następną weszli, a nóż sie uda i kilku mniej we Francji zoatanie…chore. Łapać, pakować w klatki i odsyłać skąd przybyli, a złodziejom ręce ciąć z daleka będzie widać kto kradnie. Może i troche radykalnie ale jak widać dzikozachodnia wolność rodzi tylko patologie w których uczciwy człowiek nie może nic a chołota może wszystko…

 3. mareczek_lukow napisał(a):

  Chyba prostszym sposobem byłoby na czas pauzy włączać napięcie na naczepie, tak żeby konkretnie popieściło imigranta…

 4. klin napisał(a):

  najpierw niech uruchomią system skutecznego odstraszania od pomysłu rozcinania plandeki. odrobienie straty naprawa uszkodzen, jak narazie zlodzieje robia co chcą i maja w d. kamery i te cudowne systemy

  • Mariusz napisał(a):

   Dokładnie, to jest chore że najczęściej taki złodziej nie ponosi żadnych konsekwencji. Jakby miał raz zapłacić za szkody, opóźnienia i za próbę kradzieży to skutecznie by to odstraszyło kolejnych. A potem moglibyśmy się zajmować innymi rzeczami. Co prawda cieszę się, że takie systemy powstają, ale powinniśmy zacząć raczej od drugiej strony

 5. Prawda o głupocie napisał(a):

  Klasyczny przypadek leczenia choroby poprzez “pudrowanie” skutków zamiast zapobiegania przyczynom.
  Problem tkwi w “zachodniej” chołocie a nie w rodzaju plandeki.
  A w zasadzie podstawa problemu to nieudaczność państw zachodnich typu szkopy czy gule . Niby taka cywilizacja a ich służby i metody najskuteczniejsze są w stosunku do legalnie pracującej jednostki w relacji 3-ch na 1-go.
  Ale gdy już problem jest poważny to cały ich system jest zes…ny.
  Taka jest prawda o “zachodniej kulturze”

 6. 13*60 napisał(a):

  Haha jeszcze proce zamontujcie w biurze niech wystrzeli dziada z widłami jak alarm zawyje i niech sobie broni auta jak kierowca śpi!!!

 7. Dawid napisał(a):

  13*60 gamoniu umiesz czytać ze zrozumieniem? “Włączoną one wówczas alarm i prześlą prośbę o pomoc do systemu informatycznego”

 8. Do gory napisał(a):

  mareczek lukow ty nie mozesz sie bronic przed nimi bo pojdziesz siedziec jak cos ciapakowi zrobisz, oni kradna bija tna plandeki sa lapani i pare kilometrow dalej wypuszczani

 9. joł napisał(a):

  Trochę nie na temat, ale w związku z tym że lubię siać ferment. Podaję do publicznej wiadomości, że weszło nowe rozporządzenie dotyczące transportu bodajże prawie dwa lata temu, może wszyscy już o tym wiedzą, ale dla tych opóźnionych tak jak ja, podaję: Rozporządzenie 2016/403 ” ZAŁĄCZNIK II
  Częstotliwość występowania poważnych naruszeń

  1.Poważne naruszenia (PN) i bardzo poważne naruszenia (BPN) wymienione w załączniku I, jeżeli popełniane są wielokrotnie, uznawane są za poważniejsze przez właściwy organ państwa członkowskiego prowadzenia przedsiębiorstwa. Przy obliczaniu częstotliwości występowania wielokrotnych naruszeń państwa członkowskie biorą pod uwagę następujące czynniki:

  a)wagę naruszenia (PN lub BPN);

  b)czas (okres przynajmniej roku od daty kontroli); ”

  Rozporządzenie jak zwykle jest długie i nudne, ale skrócę o co w nim chodzi, a chodzi o to, że przyznaje ono złote punkty za błędy w trzech kategoriach: błędy śmieszne, średnie i odlotowe i tak trzy błędy śmieszne zamieniają się w jeden błąd średni, a trzy średnie w jeden odlotowy. Za jeden złoty punkt odlotowy wszczynana jest procedura przeciwko przedsiębiorcy co może skutkować odebraniem licencji na pojazd.
  Do złotych punktów dochodzą jeszcze kary finansowe oczywiście zgodnie z taryfikatorem.

  NO I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:

  Przy kontroli na drodze okres jaki będą mogli kontrolować to rok czasu, a nie jak dotychczas 28 dni. Niemiaszki już się w rolę wczuły i pierwsze złote punty są już przyznawana no i trzeba się przygotować na nowy wymiar mandacików, ponieważ wszystkie kary się sumują 🙂

  Rozporządzenie 2016/403 bez problemu można wygooglować.

 10. andrzej napisał(a):

  Pytanie tylko po jakim czasie od uruchomienia alarmu na miejscu zjawi się policja?

 11. Hades napisał(a):

  Bezsensu. Srać we własne gniazdo? Najwięcej pociętych plandek to inni szoferzy, którzy nicą szukają skarbów.

 12. Kamil napisał(a):

  Nielegalnym – bezkarnym nic nie można zrobić, oni są pod specjalną opieką w zachodnich kalifatach.
  Oczywiście w imię chorej poprawności politycznej.
  Ogólnie debilny pomysł bo jeśli już idiota potnie plandekę to co z tego, że go nawet złapią jak zaraz wypuszczą, a są sytuację, że ta “wielka” Policja w kalifatach, która tak skacze do wschodnich kierowców boi się interewniować żeby czasem nikt ich nie posądził o rasizm itp. …
  Zapytajcie znajomych jeśli mieszkają w pobliżu czarnych osiedli czy jest bezpiecznie w dzień, już nawet nie mówię o nocy i samotnych kobietach.
  PiS jest jaki jest, ale za nie wpuszczenie do Polski tej chołoty ma u mnie i nie tylko ogromnego PLUSa, zresztą w głównej mierze dzięki temu wygrali w 2015 roku.

 13. fikus72 napisał(a):

  No i kolejne będą utopione mln.euro.
  1) Taka plandeka to nie nowość a jedynie podniesienie kosztu jej zakupu !
  a) wplatanie drucików i nic więcej…

  2)Naczepa, która rozpozna złodzieja lub nielegalnego imigranta … To jest dopiero ciekawostka z Kraju stolicy UE !! Kiedyś był Kraj Rad – dzisiaj Kraj Po-Rad !!!

  Więc wynika z tego że :
  a)imigrant może być złodziejem…
  b)złodziej nie musi być imigrantem…
  c)nielegalny imigrant nie jest złodziejem…
  d)złodziej jest imigrantem…
  e)imigrant nie jest złodziejem…
  f)złodziej jest legalnym imigrantem
  g)…

  Jak wspomniał kiedyś Janusz Korwin Mikke – To nie Demokracja a Demokratyczny Komunizm !

  P.S.
  Pytanie – Kto okrada ciężarówki ??? 🙂

 14. technik napisał(a):

  Przetwornica DC24V/AC230V + dwa transformatory od mikrofalowki skutecznie rozwiazuja problem. W plandeke wplecione przewody, podlaczone do wyjscia gornego napiecia transformatoror, polaczonych szeregowo.
  4,5kV sobie z ciapatymi brudasami poradzi.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.