PKP Cargo chce przenieść “tiry na tory” – prezes spółki zapowiada kolejowy transport naczep na Zachód

PKP Cargo zapowiada inwestycję, która dotyczy także branży transportu drogowego. Polski potentat kolejowy zamierza rozwinąć transport intermodalny, przyjmując przy tym zupełnie nową rolę. Otóż PKP Cargo zamierza stać się „operatorem logistycznym”, zapewniającym klientom pełen wachlarz usług.

Ekonomiczny portal „WNP.pl” opublikował rozmowę z prezesem spółki. Zgodnie z jego planami, już wkrótce PKP Cargo może uruchomić na przykład trzy składy tygodniowo, przewożące naczepy lub kontenery w kierunku zachodniej granicy. Ma to więc być realizacja idei „tiry na tory”, zapowiadanej w Polsce od wielu lat.

Oczywiście trzeba przyznać, że to nic nowego. Są już w Polsce prywatne firmy, które oferują tego typu usługi od lat, zwłaszcza w ramach transportu do Holandii. Niemniej jeśli PKP Cargo wejdzie w tę branżę, będzie to zauważalna zmiana. W końcu to największy polski posiadacz lokomotyw oraz wagonów.

A co ze wspomnianą rolą operatora logistycznego? Tutaj zapowiada się, że PKP Cargo zaoferuje coś więcej niż przewóz. Firma zamierza zapewniać także magazynowanie, czy też organizować transport drogowy, z terminala aż do odbiorcy. Pozostaje tylko pytanie, kiedy to wszystko może się wydarzyć.

Pełen wywiad „WNP.pl” znajdziecie tutaj.