Pijany kierowca ciężarówki zrujnował ulicę, taranując stojące samochody

Pod tekstem: film prezentujący miejsce zdarzenia

28-letni kierowca rumuńskiej ciężarówki był podobno kompletnie pijany. Do tego stopnia, że minionej nocy zdołał staranować kilka samochodów, przewrócić jeden z nich na dach, uszkodzić budynek handlowo-mieszkalny, a także złożyć zestaw z „scyzoryk”.

Biały Mercedes-Benz Actros z kontenerem tuż przed północną pojawił się na ulicy Gladbacher Strasse w niemieckiej miejscowości Neuss. Tam jego kierowca stracił panowanie nad zestawem i dokonał ogromnych zniszczeń, wstępnie opisanych już powyżej.

Ciężarówka rujnowała okolicę fragment po fragmencie, uszkadzając między innymi witrynę lokalnego sklepu oraz wejście na klatkę schodową, prowadzącą do mieszań. Na koniec zestaw ustawił się jeszcze w poprzek jezdni, zupełnie uniemożliwiając jakikolwiek przejazd.

Choć lewa strona kabiny uniknęła większych uszkodzeń, 28-latek został ciężko ranny i musiał trafić do szpitala. Tymczasem prokuratura zajmie się pełną oceną strat oraz postawi mu zarzuty. Na pewno będą one dotyczyły między innymi prowadzenia po alkoholu.

Dodam, że Niemcy nie podali jaki konkretnie był stan sprawcy i ile promili alkoholu miał on akurat w organizmie.