Pijana żona śmiertelnie potrąciła męża ciężarówką – tragedia na podjeździe do domu

Fot. TV MIDWEST

58-letnia obywatelka Danii została oskarżona o potrącenie własnego męża. Tragicznego czynu miała dokonać przy użyciu ciężarówki, w postaci ciągnika siodłowego MAN TGX.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek, na obrzeżach miasta Holstebro w zachodniej Danii. 60-letni mężczyzna został potrącony na długim, gruntowym podjeździe prowadzącym do jego własnego domu. Policję wezwała tam żona, twierdząc, że znalazła męża już martwego, leżącego na drodze w takim stanie.

Wstępne wyniki dochodzenia są jednak zupełnie inne. Według ustaleń policji, to 58-latka wsiadła za kierownicę swojego MAN-a TGX, wyjechała nim z domu i potrąciła męża na podjeździe. Kobieta miała być przy tym kompletnie pijana, w badaniu krwi wykazując aż 1,94 promila . Dlatego chce się jej postawić aż dwa różne zarzuty – spowodowania śmiertelnego wypadku oraz prowadzenia po alkoholu.

Oskarżona nie przyznaje się do winy, trzymając się pierwszej wersji wydarzeń. Prokuratura musi mieć jednak bardzo konkretne dowody, jako że sąd podjął decyzję o przedłużeniu aresztu. Kobieta spędzi w zamknięciu kolejne cztery tygodnie, by nie mieć możliwości ucieczki lub wpływania na przebieg dochodzenia.