Piętrowe parkingi dla ciężarówek przy autostradach – nowy niemiecki projekt

W nawiązaniu do tekstu:

Nowe parkingi dla ciężarówek powstaną nawet na działkach osób prywatnych

Wczoraj wspominałem, że Niemcy są coraz bardziej zdesperowani pod względem poszukiwania miejsc na parkingi dla ciężarówek. Do tego stopnia, że nowe place chcą budować nawet na działkach należących do osób prywatnych, o ile tylko da się tam dojechać ciężarówkami.

Tymczasem firma Abona Deutschland zaprezentowała swoją wizję rozwiązania tego problemu. To system o nazwie TruckTower, będąc po prostu piętrowym parkingiem dla pełnowymiarowych zestawów. Ma on obsługiwać pojazdy o masie do 40 ton, z czego te najcięższe trafią na dolne pokłady. 

Krótka przerwa na filmową prezentację:

Twórcą całej idei okazuje się były kierowca ciężarówki, który doskonale zdaje sobie sprawę z parkingowych problemów. By zwiększyć dostępność miejsc postojowych, postanowił on umieszczać ciężarówki na kilku poziomach. Na tyłach całej konstrukcji ma zaś pojawić się hotel, z myślą o 45-godzinnych odpoczynkach.

Zapytacie natomiast w jaki sposób ciężarówki zjadą z górnych pokładów, gdy na dole będą stały inne pojazdy? Sam się na tym zastanawiam. W każdym razie film przedstawia to w jakiś bardzo skomplikowany sposób, w ramach którego platformy przesuwają się zarówno w pionie, jak i na boki.

Czy natomiast tak nietypowa wizja ma szansę na realizację? Jak na razie wiadomo tylko tyle, że Abona Deutschland objęło swój wynalazek patentem. Firma bada też możliwości przeprowadzenia praktycznego testu, choć jak na razie nie podaje w tym zakresie żadnych szczegółów.