OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Sierpień, 2015

Pierwszy w Polsce Mercedes-Benz Arocs Loader pojechał do klienta, firmy Budokrusz z Grodziska Maz.

Mercedes_arocs_loader_budokrusz_1

W Polsce znalazł się w końcu pierwszy klient na model Arocs Loader od firmy Mercedes-Benz. Od klasycznego Arocsa wyróżnia się on lżejszą konstrukcją, w przypadku zastosowania specjalnej zabudowy do przewozu betonu mogąc zabrać o nawet 20 proc. więcej ładunku. Jest to zasługa między innymi odchudzonej szyby przedniej, poszerzonych hipoidalnych osi tylnych, pojedynczych tylnych kół, lżejszej ramy i zbiornika paliwa, zmodyfikowanego zawieszenia, a nawet przebudowanych tylnych mostów. I właśnie wszystkie te rozwiązania sprawdzi teraz Budokrusz, ostatnio masowo inwestujący w żółte Mercedesy.

Mercedes_arocs_loader_budokrusz_2– To pierwszy taki samochód na polskim rynku. Traktujemy to jako test, weryfikację, czy odchudzona wersja betonomieszarki sprawdzi się w polskich realiach. Potencjalne korzyści dla klientów są istotne – przy DMC 32 tony Arocs Loader 8 x 4/4, może zabrać 3 tony betonu więcej niż w wersji standardowej – nie 7, a 8,3 metra sześciennego. To prawie 20 proc. więcej, co jest wymierną wartością – stwierdził podczas przekazania pojazdu firmie Budokrusz Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Polska. Kluczyki od pomalowanego na firmowy, żółty kolor debiutanta, z charakterystyczną, czerwoną gruszką betonomieszarki odebrał prezes firmy z Grodziska Mazowieckiego, Marcin Charzyński.

Tymczasem prezes firmy z Grodziska Mazowieckiego, Marcin Charzyński, zapowiedział, że auto będzie musiało wykazać się nie tylko niską masą, lecz także wytrzymałością: Loader będzie obsługiwał inwestycje w Warszawie. Będziemy mu się przyglądać, przede wszystkim pod kątem trwałości. W naszej firmie betonomieszarki są eksploatowane nawet 12 lat, więc jest to wyzwanie dla tej odchudzonej konstrukcji.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.