Pierwszy klient na 20 Iveco Stralis NP 460 – gazowe ciężarówki zamówił polski oddział Don-Trucking

Powyżej: starsze Iveco Stralis z silnikiem diesla, również należące do Don-Trucking. Fotografia ta pochodzi ze zbiorów Truck-Spotters.eu.


Kilka tygodni temu – tutaj – pisałem o specjalnej ofercie Iveco Poland, dotyczącej ciągników siodłowych na gaz ziemny. Przy zamówieniu 20 takich pojazdów, w komplecie mamy otrzymać stację do tankowania oraz gwarancję cen gazu na poziomie 67 proc. ceny oleju napędowego.

Pierwszy chętny na 20 gazowych Stralisów znalazł się bardzo szybko. Okazała się nim firma Don-Trucking, czyli holenderski przewoźnik, który w Bydgoszczy ma swój polski oddział. Zamówienie na pojazdy zostało już podpisane, przy obecności przedstawicieli obu stron, 29 czerwca, w Warszawie. Można więc powiedzieć, że wszystko jest w pełni oficjalne.

Ciężarówki, które trafią do Don-Trucking, to ciągnik siodłowe Iveco Stralis NP 460, takie, jak na poniższym zdjęciu. Napędzą je 13-litrowe silniki o mocy 460 KM , a o zasięg zadbają zbiorniki gazu po obu stronach ramy. Ich łączna pojemność to 389 kilogramów, co pozwoli na przejechanie około 1600 kilometrów.