Pierwszy DAF XF w wersji na 90-lecie marki trafił do klienta. Jego wygląd został nieco ulepszony

Oto pierwszy przekazany klientowi egzemplarz DAF-a XF 90th Anniversary Edtion. Ciężarówka trafiła do swojego odbiorcy w ubiegłym tygodniu, przy okazji zlotu Truckstar Festival 2018.

90th Anniversary Edtion to seria przygotowana z okazji 90-lecia marki DAF i zapowiadana już na początku lutego. Na cała Europę przewiduje ona zaledwie 250 egzemplarzy, mających jeden z trzech specjalnych kolorów. Wszystkie samochody mają też otrzymać bogate wyposażenie oraz jubileuszowe detale.

Wśród tych ostatnich mamy dawne logo marki DAF na podszybiu oraz oklejenie kabiny. W kwestii wyposażenia wymienia się zaś aluminiowe felgi, przednie reflektory LED, trąby pneumatyczne, klimatyzację postojową, skórzaną tapicerkę w wersji Exclusive, a nawet kuchenkę mikrofalową.

Ponadto każdy z limitowanych DAF-ów posiada na kabinie tabliczki z numerami potwierdzającymi autentyczność. Co jednak ciekawe, ciężarówka z numerem „001” nie trafiła na sprzedaż, pełniąc rolę demonstracyjną w siedzibie marki. Dlatego też pierwsza ciężarówka przekazana klientowi ma oznaczenie „002”.

Kto natomiast zdecydował się na ten pierwszy egzemplarz? Co raczej nikogo nie zdziwi, jego odbiorcą okazał się holenderski kierowca-właściciel. Nazywa się on Dennis Vos i wybrał dla siebie dwuosiowy ciągnik z najmocniejszym, 530-konny silnikiem. Co więcej, pan Vos doszedł też do wniosku, że 90th Anniversary Edtion mogłoby nieco bardziej się wyróżniać się wyglądem. Swoja drogą, trudno się z tym nie zgodzić.

Aby więc poprawić efekt, Holender zastosował na swoim egzemplarzu górną belkę z dodatkowymi reflektorami, spojler pod zderzak, listwę LED nad przednią rejestracją, znacznie ciekawsze malowanie atrapy chłodnicy oraz wydłużoną osłonę przeciwsłoneczną. Co więcej, całe otoczenie szyb polakierowano na czarno, przywodząc w ten sposób na myśl Scanie serii 4. Patrząc natomiast na efekt końcowy, można powiedzieć tylko jedno – tak powinno to wyglądać od początku!

A tak wyglądało to fabrycznie: