OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Maj, 2017

Pierwsze zdjęcie elektrycznej ciężarówki marki Tesla – widać, że będzie to konstrukcja typowo dla USA

Już we wrześniu mamy zobaczyć nowy samochód z gamy firmy Tesla. Tym razem będzie to pełnowymiarowy ciągnik siodłowy, który – co typowe dla tej marki – będzie napędzany silnikiem elektrycznym i zostanie wyposażony w system autopilota. Jak natomiast ciężarówka ta będzie wyglądała? Twórca marki Elon Musk poruszył tę kwestię w kanadyjskim wywiadzie z ubiegłego tygodnia. Zaprezentowano wówczas pierwsze zdjęcie tego pojazdu, dające pewien wgląd w kształt jego sylwetki:

tesla_ciezarowka_elektryczna_ted

Sądząc po ustawieniu reflektorów względem przedniej szyby, ciężarówka marki Tesla zachowa układ typu torpedo. Choć więc układ napędowy nie będzie miał typowego silnika spalinowego, nie zabraknie tutaj klasycznego, wysuniętego do przodu “nosa”. Przy okazji pozwala się to domyślać, że nowa Tesla będzie propozycją przede wszystkim na północnoamerykański rynek.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Technik napisał(a):

  Autor artykułu zadaje sobie pytanie ?? Z przednim nosem ?? Plan kołchozu na 50 lat który został przyjęty robimy trucki z przednim nosem bo nie mamy technologi na fikanie kabiny Ot hameryka ! Pewien ekonomista się pyta jak zarobić na takim trucku ( ciągnik siodłowy) ;; 10 opon archaiczny system bębnowy oparty na 6 bębnach ! Pyta się gdzie to w świecie sprzedać i kto to rozsądny kupili !! Odpowiadam ! No to wiesz dlaczego kołchoz jest zadłużony na 20bilionow ,bo lepiej dodrukować jak cos zmienić !!

  • Tomek napisał(a):

   Silnik przed kabiną to większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tylko w durnej Ue testuje się autopiloty i platooning w ciężarówkach bez strefy zgniotu.

 2. Mat napisał(a):

  Tesla sresla kolejna spoleczka żeby kasę wyciągnąć od inwestora … jeszcze autopilot..a głupi bogaty hamburger kupi wszystko

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.