Pierwsze w Polsce nowe Volvo FH – wąskie lampy w barwach firmy Transannaberg

Zmodernizowane Volvo FH trafiło już do pierwszego z polskich klientów. Samochód wyjechał od opolskiego dealera Volvo Trucks i trafił do firmy Transannaberg, znanej z wykonywania przewozów ponadnormatywnych.

We flocie Transannaberg znajdziemy między nawet czteroosiowe ciągniki o mocy 750 KM. Na takie konfiguracje trzeba będzie jednak dłużej poczekać, a tymczasem przewoźnik ze Strzelec Opolskich odebrał coś mniejszego. Jest to ciągnik silnikiem o mocy 500 KM, podwoziem 4×2 oraz obniżonym poziomem siodła. Do tego doszła kabina typu Globetrotter XL, charakterystyczny, czerwony lakier ze srebrnymi dodatkami, a także logo przewoźnika w miejscu emblematu Volvo Trucks.

Na trasie samochód od razu rozpoznamy po nowych reflektorach. To światła wykonane całkowicie w technologii LED, bardzo wąskie, a mimo to niezwykle skuteczne. W środku kierowca ma natomiast do dyspozycji zmienioną deskę rozdzielczą. Wskaźniki zastąpiono ekranem, a system multimedialny jest większy, położony bliżej kierowcy i może obsługiwać kamerę obserwującą martwe pole.

Czym dokładnie nowe FH różni się od poprzednika? Odpowiedź znajdziecie pod tym linkiem.

Nowa deska w omawianym egzemplarzu: