OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Listopad, 2018

To pierwsze Volva FM LNG w naszej części Europy – Bisek-Asfalt ma ich odebrać nawet kilkadziesiąt

Polska firma Bisek-Asfalt będzie mogła poszczyć się mianem prekursora. Jako pierwsze przedsiębiorstwo z całej Europy Środkowo-Wschodniej, Bisek-Asfalt postanowiło zamówić Volva FM w wersji zasilanej LNG. Pierwsza egzemplarze już odebrano, do marca ma ich być łącznie dwadzieścia, a we wrześniu nawet trzydzieści.

Bisek-Asfalt ulokowane jest na zachód od Wrocławia, przy autostradowym węźle Kostomłoty. Firmowe ciężarówki jeżdżą na krótkich, lokalnych trasach, wykonując nawet trzy-cztery kursy dziennie. Ciągają one przy tym naczepy samowyładowcze, przewożą ciężkie ładunki i regularnie wjeżdżają na tereny górzyste oraz do miejscowości. W tej sytuacji ciągnik siodłowy z dieslem potrafi zużyć od 45 do 50 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów.

Tymczasem firmowe testy wykazały, że Volvo FM LNG, zasilane płynnym gazem ziemnym oraz minimalną dawką oleju napędowego, wykona tę samą pracę o 35 proc. taniej. Pozwoli to nie tylko szybko zwrócić wyższy koszt zakupu gazowych pojazdów, ale też wygeneruje niemałe oszczędności.

By korzyści były jeszcze większe, Bisek-Asfalt buduje własną stację tankowania LNG. Ma ona być gotowa już w marcu i zaoferuje firmie pewny oraz niedrogi dostęp do gazu ziemnego. Ponadto, jeśli inni przewoźnicy z okolic Wrocławia też zamówią ciężarówki na LNG, będą na stacji Bisek-Asfalt jak najbardziej mile widziani. Wówczas obiekt będzie mógł sam na siebie zarobić.


Jak dokładnie działa Volvo zasilane gazem ziemnym? Dlaczego pojazd potrzebuje minimalnej dawki oleju napędowego i jak zachowuje się po wyczerpaniu zbiorników? Odpowiedzi na ten temat znajdziecie tutaj.

Niedawno wspominałem też o teście Volva FH LNG w firmie Euro-Trans. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.