Pierwsze Volva FH z limitowanej serii trafiły do Łopuszna, czyli ciągniki na 20-lecie Volvo Trucks w Polsce

volvo_20lecie_pierwsze_ciagniki_1

7 maja pisałem na temat limitowanej serii ciągników siodłowych Volvo FH, którą przygotowano z okazji 20-lecia obecności Volvo Trucks w Polsce. Zaledwie dzień później, bo już 8 maja, do jednego z polskich przewoźników trafiły natomiast dwa pierwsze egzemplarze tych pojazdów. Były to Volva FH460 z kabinami Globetrotter i skrzyniami biegów I-Shift, które pojechały do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Soboń” S.J. z Łopuszna. Uroczystość ich przekazania miała miejsce w siedzibie Volvo Truck Center w podkieleckich Nowinach.

– Nasza firma specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie ładunków sypkich luzem. Zakup dwóch jubileuszowych ciągników Volvo FH jest dla naszej firmy wydarzeniem podwójnie doniosłym. Są to pierwsze fabrycznie nowe ciężarówki jakie znalazły w naszej flocie, a do tego są nimi wyjątkowe maszyny szczycące się indywidualnymi numerami 1 i 2, nadanymi w ramach specjalnej limitowanej serii jubileuszowej – powiedział Krzysztof Soboń, współwłaściciel firmy „Soboń”.

Więcej na temat jubileuszowych Volvo FH można przeczytać TUTAJ.

Przy okazji chciałbym dodać, że na zakup ciągników z limitowanej serii zdecydowała się także poznańska firma Anwil. Odebrane przez nią egzemplarze można było zobaczyć w piątym artykule z serii 40ton.net i Truck-Spotters.eu prezentują…, który czeka TUTAJ.

volvo_20lecie_pierwsze_ciagniki_2