Pierwsze na świecie profesjonalne zabudowy do przewozu trzech ciągników 6×4 od firmy Lohr

Czy na zabudowę do przewozu ciężarówek można wrzucić trzy ciągniki siodłowe z napędem 6×4? Z tego typu ładunkiem nie widziano w Europie chyba nawet żadnego zestawu De Rooy, co jest niemalże różnoznaczne ze stwierdzeniem, że trzy ciągniki 6×4 na jednej ciężarówce legalnie po prostu się nie mieszczą. Wcale to jednak nie oznacza, że w Europie nie przygotowuje się zestawów, które przystosowano do przewożenia takich właśnie ciągników z dłuższymi ramami. Okazuje się bowiem, że firma Lohr z powodzeniem takie zestawy przygotowuje i wysyła je niemalże na drugi koniec świata, czyli do Republiki Południowej Afryki.

lohr_zabudowa_na_trzy_ciagniki_6x4_rpa

Południowoafrykańskie zestawy firmy Lohr miały swoją premierę w ubiegłym roku i określano je wówczas pierwszymi profesjonalnymi zabudowami do trzech ciągników siodłowych 6×4 na świecie. Czy naprawdę były one takie „pierwsze na świecie”, tego nie wiem, ale jedno jest pewne – mamy tutaj do czynienia z naprawdę ciekawym sprzętem. Jego użytkownikiem jest firma KDG Logistics z Durbanu na wschodzie RPA, która specjalizuje się w transporcie samochodów, nie stroniąc przy tym od europejskiego sprzętu. Biało-zielone barwy tej firmy od lat można oglądać na Volvach FM i Renault Premium, a do tego to właśnie KDG Logistics namówiło francuską firmę Lohr do stworzenia zabudów na trzy ciągniki 6×4, chcąc takim specjalistycznym sprzętem wyjść przed całą południowoafrykańską konkurencję.

Jak to natomiast możliwe, że Lohr upchnął cały ten ładunek na jednym transporterze ciężarówek? Oczywiście ma to związek z obowiązującymi w RPA rozmiarami ciężarówek, które wyraźnie różnią się od europejskich norm. Zestaw, który widzicie u góry, ma aż 23 metry długości oraz 4,6 metra wysokości, będąc porównywalnym z typowym południowoafrykańskim transporterem samochodów osobowych.