Pierwsze Iveco Strator dla klienta z Francji, czyli 560-konny, prawie 7,5-metrowy ciągnik siodłowy Euro 6

pierwsze_iveco_strator_we_francji

Przesunięcie w Iveco Stralis kabiny do tyłu i przykrycie jej australijską pokrywą bezsprzecznie było dobrym pomysłem. Firma Charles Feijts Groep (CFG), czyli producent Iveco Stratora, realizuje bowiem kolejne zamówienia, a sam Strator nie przestaje wzbudzać sensacji na drogach całej Europy.

W ostatnich dniach CFG otrzymało zresztą szczególne powody do radości, jako że udało się dostarczyć pierwszego Stratora na rynek francuski. Biało-zielona ciężarówka, powędrowała do firmy Transports Galtier, mającą swoją siedzibę w departamencie Aveyron. Samochód ten powstał na bazie Iveco Stralis dotychczasowej generacji, będąc wyposażonym w silnik Euro 6 o mocy aż 560 KM. Jest to dwuosiowy ciągnik siodłowy, który będzie na co dzień pracował z naczepą chłodniczą.

Łączna długość pojazdu to aż 7,35 metra, podczas gdy masę własną wyliczono na minimalnie ponad 8 ton. Śmiało można więc stwierdzić, że mamy tutaj do czynienia z konstrukcją o bardzo ograniczonej praktyczności, wymagającej skróconej naczepy. Jak jednak podkreślają przedstawiciele Transports Galtier, kupienie Iveco Strator jak najbardziej się opłaca, z uwagi na korzyści wizerunkowe. Mowa tutaj chociażby o zwróceniu uwagi kierowców, pilnie poszukiwanych na rynku pracy.

Historię oraz sposób budowy Iveco Strator opisywałem TUTAJ oraz TUTAJ.

strator-willy-Kindler_2016_2