Pierwsze Fordy Cargo Euro 6 dotarły do Polski – samochody czekają na klientów w serwisie Remo Car

ford_cargo_remo_car_polska_1 ford_cargo_remo_car_polska_2

I wszystko się potwierdziło – pierwsze egzemplarze Fordów Cargo faktycznie dotarły do Polski, zgodnie z zapowiedziami trafiając do sieci handlowej Grupy DBK. Czytelnik Mariusz przesłał mi właśnie dwie fotografie tych pojazdów, zaparkowanych na terenie serwisu Remo Car w Święcicach nieopodal Warszawy. A skoro samochody do Polski w końcu przyjechały, można się domyślać, że wkrótce ruszy ich sprzedaż.

Biały ciągnik siodłowy pojazd to Ford Cargo 1848 T, reprezentujący najbogatszą dostępną konfigurację tego tureckiego pojazdu. Samochód ten jest zgodny z normami emisji spalin Euro 6, generując 480 KM z 12,7-litrowego silnika o nazwie EcoTorq. Ekologiczne wyposażenie bazuje na systemach EGR oraz SCR (AdBlue), turbosprężarka dysponuje zmienną geometrią łopatek, natomiast 12-biegowa, zautomatyzowana skrzynia biegów to produkt najnowszej nowej generacji od marki ZF. Ponadto wyposażenie przewiduje elementy w Unii Europejskiej od niedawna obowiązkowe – asystenta pasa ruchu oraz układ automatycznego hamowania awaryjnego. Jeśli natomiast chodzi o egzemplarz czerwony, to jest to 25-tonowa solówka z niższą wersją kabiny oraz słabszym, 420-konnym wariantem tego samego silnika.

W przyszłym tygodniu muszę wybrać się do Warszawy, więc postaram się zajechać przy tej okazji do Remo Car i obejrzeć te tureckie wynalazki z bliska. Tymczasem poniżej przypominam jak wygląda tutaj wnętrze. Warto też dodać, że od niedawna Ford Cargo dostępny jest na Węgrzech i w Bułgarii.

ford_cargo_kabina