Pierwsze eActrosy dla polskiego przewoźnika – obsłużą nocne trasy z kurierką

Od kiedy do Polski dotarł pierwszy eActros, a więc już od ponad roku, tę elektryczną ciężarówkę mogliśmy oglądać tylko w barwach testowych. Teraz jednak ulegnie to zmianie, gdyż firma Voltruck spod Zambrowa, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, zdecydowała się na wdrożenie eActrosów do stałej eksploatacji.

Voltruck należał do przedsiębiorstw, które miały okazję testować model eActros 400. To właśnie w następstwie tego testu postanowiono zamówić dwa egzemplarze, uroczyście przekazane 14 czerwca. Okazały się to trzyosiowe podwozia w konfiguracji 6×2, wyposażone w dzienne kabiny, mocowania do wymiennych kontenerów BDF, a także baterie o pojemności 420 kWh, zapewniające około 400 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu.

Obie ciężarówki będą jeździły w ramach stałego podwykonawstwa dla firmy kurierskiej DHL. Dlatego od razu dostarczono je w żółtych barwach, a samo przekazanie miało miejsce w centrum logistycznym DHL Freight w Robakowie pod Poznaniem. Jeśli natomiast chodzi o dokładniejszy charakter tej pracy, to mają nim być nocne transporty między terminalami DHL Freight w Warszawie, skutkujące przebiegiem około 300-350 kilometrów na dobę i przewidujące ładowanie na terenie firmowej bazy.

Więcej na temat budowy oraz charakterystyki eActrosa możecie przeczytać w następującym artykule, zawierającym moje wrażenia z jazdy próbnej: Mercedes eActros 300 Tractor – wrażenia z jazdy, wnętrze kabiny i kilka ciekawostek