rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Październik, 2017

Pierwsze dostawcze Mercedesy z lądowiskami dla dronów zaczęły w Szwajcarii rzeczywistą pracę

mercedes_vito_drony_szwajcaria_2

We wrześniu 2016 roku Mercedes-Benz pokazał swój prototyp samochodu dostawczego z dronem na dachu. Wówczas wydawało się to raczej zupełną  abstrakcją, niż zapowiedzią najbliższej przyszłości. Minął jednak ledwie rok, a pierwsze pojazdy tego typu zaczęły już prawdziwą pracę.

Aby przeprowadzić testy w rzeczywistym użytku, Mercedes-Benz nawiązał współpracę z firmą Siroop, zajmującą się w Szwajcarii sprzedażą internetową. Począwszy od 25 września dwa eksperymentalne Mercedesy Vito zrealizują więc dostawy przy pomocy dronów, robiąc to w okolicach Zurychu. A będzie to wyglądało następująco…

Aby zacząć całą operację, oba samochody ustawią się we wcześniej wyznaczonych miejscach. Tam przylecą do nich drony, transportujące maksymalnie 2-kilogramowe paczki bezpośrednio od dostawców różnego rodzaju towarów. Drony te wylądują na dachu samochodów, po czym paczki trafią do wnętrza przestrzeni ładunkowej. Następnie drony wrócą do dostawców towaru, podczas gdy oba Mercedesy pojadą do osób, które wszystkie te paczki zamówiły. Tam zaś zostaną przekazane w klasyczny sposób, a więc przez kierowcę-kuriera.

Jak już wspomniałem, opisywane przedsięwzięcie ma charakter testowy. Będzie ono więc realizowane przez trzy tygodnie, aby sprawdzić, jak połączenie dronów oraz samochodów dostawczych sprawdza się w praktyce.

mercedes_vito_drony_szwajcaria_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. gfdsgd napisał(a):

    kiedyś leciał chłop listonosz zarabiał fajne pieniądze. dziś leci chłop listonosz ale z własnym wrakiem – zarabia miskę ryżu. niedługo będzie leciał chłop eleganckim autem ale nie sam tylko dronem bedzie roznosił przesyłki, zarobi….. :/ czy oni będą za darmo pracować? dziś wszak mamy modę na harytatywność, coraz więcej młodych ludzi pracuje dosłownie za darmo – za kawę podczas pracy darmową. :/ czy może jeszcze będą płacić za to ze będą mieli możliwość wykonywać na rzecz pocztowej firmy usługi? bo i z takim czymś już miałm do czynienia (to ile nam pan zapłaci za to że pana zatrudnimy?)

Odpowiedz