OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Lipiec, 2017

Pierwsze 50 Kamazów 5490 Neo trafi do firmy z Kaukazu – zmodyfikowane auta będą praktyczniejsze

kamaz_5490_neo

Rosyjska firma Stavropol Auto-Trans okazała się odbiorcą pierwszych 50 egzemplarzy Kamaza 5490 Neo. Przewoźnik z Kaukazu jako pierwszy będzie miał więc możliwość sprawdzenia udoskonalonych ciągników, łączących w sobie rosyjską oraz niemiecką technologię.

Patrząc na model 5490 Neo z zewnątrz, ktoś mógłby pomyśleć, że nic się tutaj nie zmieniło. W rzeczywistości zmian jednak nie brakuje, choć mają one bardzo nietypowy charakter. To, co dodano w wersji Neo do wyposażenia, w ciężarówkach zachodnich od lat uchodzi po prostu za normę. Jeśli natomiast chodzi o zmiany w rozwiązaniach technicznych, to podporządkowano je przede wszystkim zwiększeniu wytrzymałości.

W kwestii wyposażenia mamy m.in. nowe fotele z podłokietnikami regulowaną kolumnę kierowniczą oraz standardową klimatyzację. Ponadto model 5490 Neo otrzymał nowe tylne błotniki, a także zyskał miejsce na drugi zbiornik paliwa, o pojemności 400 litrów. W kwestii zawieszenia mamy natomiast pomiar nacisku na tylną oś, przekazujący dane do komputera pokładowego, a także oś przednią o wytrzymałości zwiększonej do 9 ton. Zwiększył się również rozstaw osi, z 3580 mm do 3780 mm. Oznacza to więc stabilniejsze zachowanie na drodze.

Napęd? Podobnie jak kabina, 12-litrowy silnik pochodzi od Mercedesa, mając oznaczenie OM 457LA. Spełniane przez niego normy emisji spalin to Euro 5, a maksymalna moc wynosi 401 KM. Jeśli zaś chodzi o skrzynię, to mamy tutaj dwie opcje od firmy ZF – ręczną o 16 przełożeniach lub zautomatyzowaną AS Tronic, o 12 biegach.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Stefan napisał(a):

    W 2016 byłem na wakacjach na Kubie tam aż roji się od nowych rosyjskich kamazie a najlepsze jest to ze jak przewodnik im powiedział ze są to nowe ruskie auta to ludzie jak opętany rój robili sobie foty !

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.