Pierwsza w Polsce Scania R410 LNG trafiła już do użytku – gazowy ciągnik ma kursować do Hiszpanii

W Polsce przekazano pierwszą prawdziwie długodystansową Scanię z napędem na płynny gaz ziemny (LNG). Jest to ciągnik siodłowy serii R, wyposażony w kabinę typu Highline, zautomatyzowaną skrzynię biegów, retarder, dwie lodówki, klimatyzację postojową oraz 410-konny silnik o pojemności 13 litrów.

Opisywania Scania R410 trafiła do firmy Wojtex Transport Międzynarodowy, specjalizującej się w transporcie chłodniczym. Dlatego codzienna praca pojazdu będzie polegała na wykonywaniu tras między Polską a Hiszpanią. Pojazd będzie miał przy tym ekologiczny charakter, a także zaoferuje liczne oszczędności.

Przez Niemcy gazowa Scania przejedzie bez uiszczania opłat drogowych. We Francji oraz Hiszpanii będzie zaś miała do dyspozycji bardzo tanie paliwo, jako że płynny gaz ziemny sprzedawany jest w tych krajach wyjątkowo korzystnie. Ilość stacji jest też na tyle duża, że nie będzie problemów z tankowaniem.

Warto też dodać, że w przygotowaniu są już kolejne Scanie tego typu i wkrótce również powinny trafić do użytku. Więcej na ten temat pisałem w następującym tekście: Pierwsze nowe Scanie dla Sachs Transu czekają już na odbiór – nowości spod salonu w Gliwicach.