OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Luty, 2018

Pierwsza ciężarówka z autopilotem przejechała z jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na drugie

embark_autopilot_la_floryda

W nawiązaniu do tekstu:

Najdłuższy w historii przewóz ciężarówką z autopilotem – ponad 1000 km

Firma Embark pobiła w Stanach Zjednoczonych kolejny zautomatyzowany rekord. Jej Peterbilt to pierwsza w historii ciężarówka z autopilotem, która przejechała USA z jednego wybrzeża na drugie. Trasa przejazdu liczyła ponad 3,8 tys. kilometrów, wiodąc  z Los Angeles do Jacksonville w stanie Floryda.

W kabinie ciężarówki znajdował się człowiek, lecz jego zadaniem było jedynie doglądanie pracy komputera, reagowanie w sytuacji kryzysowej oraz manewrowanie i przejazd przez teren zabudowany. Embark nie podało oficjalnie ile było takich sytuacji. Wiadomo natomiast, że transport musiał stosować się do zwykłych norm czasu pracy i że cały przejazd pochłonął aż pięć dni. W amerykańskich warunkach to raczej sporo.

Po takich testach Embark określa swojego autopilota wielkim sukcesem. Dlatego jeszcze przed końcem tego roku firma chce wypuścić na drogi 40 kolejnych ciężarówek, również pełniących rolę testową. A co z kierowcami? Firma twierdzi, że nie zamierza odbierać im pracy, chcąc jedynie uczynić zawód kierowcy bardziej produktywnym i łatwiejszym. To podobno pomoże przyciągnąć do niego młodych ludzi.

Oto film reklamujący system Embark, pokazujący nawet wyprzedzanie:

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Ziemowit napisał(a):

    “JEDYNIE(…) manewrowanie i przejazd przez teren zabudowany” 😀

  2. Stefan napisał(a):

    Nie ma się co dziwić ze zajęło im to 5 dni bo w Louisiana są takie wydmy na drodze ze traka 1.5 metra w górę wyrzuca a i na tej autostradzie i-10 to ruch zamarł 20 lat temu

  3. dono napisał(a):

    Z tym “przejechala” to gruba przesada. Moje dziecko tez przejedzie, jak je posadze na kolanach i bede korygowal.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.