Piękna Scania serii 3 za 220 tys. złotych – oferta z Polski jedną z najdroższych w Europie

Omawiane ogłoszenie znajdziecie pod tym linkiem.

To wręcz niesamowite jak szybko Scanie 143 zaczęły zyskiwać na wartości. Jeszcze kilka lat temu widywane w kolejkach z wywrotkami, dzisiaj są sprzętem poszukiwanym przez kolekcjonerów. A jeśli ktoś oczekuje oryginalnego egzemplarza w bogatej i ciekawej konfiguracji, musi przygotować się na naprawdę wysokie kwoty.

Jak się okazuje, jedna z najdroższych „trójek” w Europie jest obecnie wystawiona na sprzedaż w Polsce, w Miłkowicach pod Legnicą. Jest to wręcz najdroższy ciągnik serii 3 z kabiną na silniku (czyli nie uwzględniając wersji Torpedo), jaki znajdziemy na stronie ogłoszeniowej Trucks.nl, szczególnie znanej z wystawiania ciężarowych klasyków. Samochód ten wyceniono na 47,5 tys. euro, czyli blisko 220 tys. złotych. To równowartość ciągnika Euro 6 wieku 3 lub 4 lat.

Oferowany samochód to Scania 143 z początku produkcji. Samochód wyjechał na drogi w 1989 roku i otrzymał 450-konny silnik V8, wówczas jeden z najmocniejszych dostępnych na europejskim rynku. Do tego dobrano trzyosiowe podwozie z drugą osią pchaną oraz kabinę sypialną z całkowicie płaskim dachem. Co też ważne, to klasyczny wariant nadwozia z krótkimi drzwiami, odsłoniętymi reflektorami i prostym zderzakiem. Aerodynamicznego pakietu Streamline nie zastosowano, gdyż w 1989 roku nie był on jeszcze nawet dostępny.

Według sprzedającego, „trójka” za ćwierć miliona ma 700 tys. kilometrów przebiegu, jest całkowicie oryginalna i nie wykazuje korozji. Pojazd został w Polsce zarejestrowany jako zabytkowy, a sprzedająca go firma znana jest z pracy przy klasykach. To przedsiębiorstwo Import-Export Maszyn Beata Kazieczko-Kerstens, gdzie renowacją samochodów ciężarowych zajmuje się mieszkający w Polsce Holender Jan Kerstens. Wykonuje on projekty dla klientów z różnych krajów i ma na swoim koncie naprawdę piękne pojazdy. Możecie je obejrzeć tutaj oraz tutaj.