Pięć żółtych FH 500 pojechało do Lipnicy – atrakcyjne ciężarówki będą woziły wyposażenie ogrodów

volvo_fh500_karo_1

24 lutego 2014 roku w autoryzowanym serwisie Volvo Trucks Z.H.U. Józef Skrzypa w Sycewicach miała miejsce uroczystość przekazania pięciu ciągników siodłowych Volvo FH Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowemu Karo Wojciech Megier z Lipnicy.

PPU Karo zajmuje się produkcją szeroko pojętej galanterii ogrodowej, której odbiorcami są głównie klienci z krajów Europy Zachodniej. Wyroby z drewna wyróżniają się stosunkowo dużą masą własną i stąd też wybór mocnych jednostek napędowych. Żółte Volva FH zostały wyposażone w 13-litrowe silniki Euro 6 o mocy 500 KM współpracujące ze skrzyniami biegów I-Shift. Auta otrzymały także długodystansowy pakiet paliwowy, w którego skład wchodzi m.in. sprężarka powietrza z funkcją automatycznego wysprzęglania, automatyczne wyłączanie silnika oraz oprogramowanie ekonomiczne skrzyni biegów I-Shift z funkcją I-See. Wszystkie pojazdy objęte zostały usługami Dynafleet Paliwo i Środowisko oraz Lokalizacja, a także wyposażone w bramkę komunikacyjną z łącznością 3G i WLAN.

Na prośbę firmy nowe ciężarówki dostarczono w charakterystycznym żółtym lakierze uzupełnionym o kilka naklejonych dodatków. Ponadto na życzenie klienta atrapy chłodnicy zostały polakierowane na kolor srebrny, co upodobniło je do najmocniejszych modeli Volvo FH16, a sylwetkę uatrakcyjniły fabryczne pałąki dachowe Volvo z zamontowaną na nich „baterią” czterech halogenów Hella.

Wszystkie dostarczone PPU Karo ciągniki Volvo FH objęte zostały Niebieskimi Kontraktami Serwisowymi na 36 miesięcy wraz z ubezpieczeniem Volvo Truck Assistance. Ponadto, rozszerzona została gwarancja na całe pojazdy na 3 lata z limitem 450.000 km. Przeglądy oraz wszelkie prace związane z serwisowaniem pojazdów będzie przeprowadzała autoryzowana placówka Volvo Trucks w Sycewicach.

Jak zapowiedział właściciel firmy PPU KARO, jak tylko kierowcy „oswoją się” z nowymi zestawami, zostanie dla nich przygotowane szkolenie, które przeprowadzi instruktor Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

volvo_fh500_karo_2