Pięć ciężarówek zderzyło się pod Częstochową – samochody jeden po drugim uderzały w swoje tyły

karambol_czestochowa_6_pazdziernika_4

Aż pięć samochodów ciężarowych oraz jedno auto osobowe zderzyło się w piątek na drodze krajowej nr 1. Miało to miejsce w Częstochowie, na Alei Wojska Polskiego, na pasach w kierunku Warszawy.

Całe zdarzenie miało charakter najechania na tył. Ciężarówki uderzały więc w siebie jedna po drugiej, a kabiny miażdżyły się między zabudowami. Szczególnie mocno została przy tym uszkodzona Scania serii 4, której nadwozie aż częściowo wsunęło się do naczepy. Ponadto na „jedynce” pojawiły się bardzo duże utrudnienia w ruchu, jako że wypadek miał miejsce o godzinie 14 i wykluczył z użytku prawy pas. Co jednak najważniejsze, spośród dwóch rannych osób żadna nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie wymagała odwiezienia do szpitala.

Warto jeszcze zaznaczyć, że był to już trzeci karambol, do którego w ostatnich dniach doszło na tej trasie. 29 września, w podczęstochowskiej miejscowości Lubojenka, zderzyło się pięć samochodów osobowych oraz jedna ciężarówka. A jeszcze trzy dni wcześniej, w tej samej okolicy, zderzyło się pięć osobówek oraz dwie ciężarówki.

Zdjęcia publikuję dzięki uprzejmości serwisu Czestochowa998.pl.

karambol_czestochowa_6_pazdziernika_1 karambol_czestochowa_6_pazdziernika_3 karambol_czestochowa_6_pazdziernika_5 karambol_czestochowa_6_pazdziernika_6 karambol_czestochowa_6_pazdziernika_2