Pickup marki Yamaha, z trzema miejscami z przodu i ładownią do przewozu motocykli

yamaha_cross_hub_04

Wożenie motocykli lub quadów to dosyć częste zastosowanie dla samochodów typu pickup. Yahama doszła więc do wniosku, że skoro jest już jednym z wiodących producentów motocykli, powinna zacząć produkować także pickupy. I tak powstał prototyp o nazwie Cross Hub.

Yamaha Cross Hub ma doskonale wpasowywać się w potrzeby fanów motocrossu. Świadczą o tym chociażby wymiary nadwozia – pickup ma zaledwie 4,5 metra długości, co na pewno ułatwi wjazd w teren, ale za to oferuje aż 1,96 metra szerokości. To oznacza bardzo szeroką skrzynię ładunkową i w efekcie wystarczająco miejsca, aby ustawić pod kątem pełnowymiarowego „crossa”.

Ciekawa jest także kabina. Podobnie jak amerykańscy producenci pickupów, Yamaha przewidziała aż trzy ustawione obok siebie miejsca. Z tą tylko różnicą, że kierowca siedzi tutaj środku, będąc nieco wysuniętym ku przodowi. Jeśli natomiast chodzi o tył nadwozia, to nie mamy tutaj pełnej klapy, a jedynie rozkładaną barierkę. W końcu przy transporcie motocykli i tak ona wystarczy.

Czy jednak Yamaha Cross Hub wejdzie do seryjnej produkcji? Jak na razie nie zostało to potwierdzone. Wszystko zależy od odbioru prototypu oraz potencjalnego zainteresowania klientów.

Trzy oficjalne grafiki:

yamaha_cross_hub_01 yamaha_cross_hub_02 yamaha_cross_hub_03