Peugeot Partner Electric także w osobowej wersji Tepee – do sprzedaży trafi we wrześniu tego roku

peugeot_partner_electric

W drugiej połowie tego roku na europejskie drogi wyjedzie kolejne lekkie auto użytkowe na prąd. Będzie to Peugeot Partner Teepe Electric, czyli osobowa wersja popularnego kombivana, mogąca przewieźć na odległość 170 kilometrów albo pięciu pasażerów i sporą ilość bagaży, albo jakieś 3 metry sześcienne ładunku.

Podobnie jak Partner Electric w wersji towarowej, znany już od dłuższego czasu, osobowy wariant Tepee będzie miał na pokładzie silnik elektryczny o mocy 49 kW, czyli około 67 KM. Zapas energii dostawczą dwie litowo-jonowe barerie o pojemności 22,5 kWh, natomiast ich naładowanie zajmie od 30 minut do kilkunastu godzin, w zależności od dostępnego prądu oraz zastosowanej ładowarki. Co też istotne, wspomniany powyżej zasięg 170 kilogramów został wyliczony według norm NEDC, czyli w rzeczywistości będzie nieco niższy.

Baterie samochodu będą oczywiście objęte gwarancją. Utrzyma się ona przez aż 8 lat lub 100 tys. kilometrów, podczas gdy silnik będzie miał gwarancję 5-letnią, z limitem 50 tys. kilometrów. Sprzedaż pojazdu ruszy we wrześniu, natomiast premiera będzie miała miejsce na salonie motoryzacyjnym w Generwie, już w przyszłym miesiącu.