rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Czerwiec, 2017

Peugeot będzie sprzedawał w Afryce taniego i prostego pickupa z Chin, mającego japońskie korzenie

Mali - local transport

U schyłku okresu kolonialnego, do Afryki trafiły bardzo duże ilości samochodów marki Peugeot. Często były to naprawdę udane i trwałe pojazdy, takie jak 404 Pick-Up, do dzisiaj służący w wielu lokalnych firmach (powyżej), czy też limuzyny 504 i 505, będące popularnymi afrykańskimi taksówkami. Dzięki temu Peugeot ma więc w Afryce bardzo dobry wizerunek, oczywiście dopóki mówimy o samochodach sprzed co najmniej 20 lat – bardzo prostych konstrukcje i pozbawionych dużej ilości elektroniki. I dlatego też francuska marka wchodzi teraz na afrykański rynek z nowym modelem Pick-Up.

Patrząc na obecną ofertą marki Peugeot, dostosowaną do europejskich norm i wymagań, trudno znaleźć tutaj pojazd “bardzo prosty konstrukcyjnie i pozbawiony dużej ilości elektroniki”. Dlatego też Francuzi dokonali rzeczy niespotykanej – dogadali się z chińską firmą Zhengzhou-Nissan i będą sprzedali jej produkt, zmieniając tylko znaczek oraz kilka detali. W ten sposób powstanie więc nowy Peugeot, który wygląda jak auto z wczesnych lat 90-tych, ma wyjątkowo prosty układ napędowy i pasuje do afrykańskich wymagań.

peugeot_pickup_afryka_2017

Chiński Peugeot trafi do afrykańskich salonów we wrześniu, będąc dostępny tylko z podwójną kabiną. Pod maską znajdziemy 2,5-litrowego turbodiesla o mocy 115 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Do tego dojdzie pięciobiegowa skrzynia manualna, a także jeden z dwóch układów napędu – na obie osie z reduktorem lub tylko tylny. Standardowe wyposażenie? Wszystko czego człowiek potrzebuje, czyli manualna klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, radioodtwarzacz z gniazdem USB, dwie poduszki powietrzne, ABS oraz tylny czujniki parkowania. Jeśli natomiast chodzi o kwestia użytkowe, to mamy tutaj 5,08 metra długości od 210 do 215 milimetrów prześwitu, maksymalną ładowność 815 kilogramów i szerokość skrzyni ładunkowej na poziomie 1,4 metra.

Co natomiast może przekonać klientów najbardziej, to fakt, że bezpośrednią bazą dla opisywanego pojazdu jest Nissan Pickup/Navara o symbolu D22. Jak bowiem sama nazwa wskazuje, Zhengzhou-Nissan oficjalnie współpracuje z Nissanem, dostarczając na chiński rynek jego starsze modele, wytwarzane w Chinach i gruntownie zmodyfikowane.

Tak wyglądał model D22 z roku 1999:

nissan_d22A to już nowy Peugeot Pick-Up:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Na rynek europejski też jest planowany Peugeot pick-up, ale technicznie bazujący nie na Nissanie, tylko na Toyocie. Pomieszanie z poplątaniem 🙂

Odpowiedz