transfactor3665
Opublikowane 17 Sierpień, 2017

Petycja kierowców ciężarówek, dotycząca nielegalnych imigrantów, trafi do Komisji Europejskiej

imigranci_calais_uzbrojeni

W nawiązaniu do tekstu:

Duża grupa imigrantów zaatakowała w Belgii ciężarówki, niszcząc pojazdy oraz bijąc kierowców

Europejska Komisarz ds. Transportu, pani Violeta Bulc, otrzyma 29 sierpnia petycję zorganizowaną przez kierowców ciężarówek. Dokument ten można określić następstwem zdarzeń z Gentbrugge, gdzie na początku miesiąca nielegalni imigranci zaatakowali kierowców. Przypomnijmy, że ciężko ranny został wówczas Polak, pobity przez aż czterech napastników na raz.

O co chodzi?

Wszystko zaczęło się o niewielkiej, lokalnej inicjatywy. Grupa holenderskich kierowców ciężarówek stworzyła internetową petycję, wyrażając się w niej w imieniu kolegów po fachu, transportowych pracodawców oraz swoich rodzin. Kierowcy stwierdzili, że działania nielegalnych imigrantów, a także pomagających im grup przestępczych, przybierają na sile. Zauważyli też, że politycy zupełnie ignorują problem.

Czego więc twórcy petycji oczekują? Szybkiej i skutecznej reakcji polityków, która ograniczyłaby agresję ze strony imigrantów. Ponadto jako absolutnie niezbędny wymienia się stały, efektywny nadzór policji nad parkingami.

Jakie są efekty?

Jak na razie petycję podpisało 6,7 tys. osób. Co więcej, sprawa zyskała rozgłos międzynarodowy, w związku z czym około 400 podpisów pochodzi z Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, a nawet Norwegii i Finlandii. To natomiast wystarczyło, aby zainteresować petycją polityków, w tym wspomnianą na wstępie Violetę Bulc. Właśnie 29 sierpnia spotka się z nią europarlamentarzysta Dennis de Jong, który przekaże petycję oraz wyjaśni dokładniej na czym polega problem.

Chcesz się wirtualnie podpisać?

Nadal jest to możliwe, na stronie internetowej dostępnej tutaj. Cały opis inicjatywy jest niestety w języku niderlandzki, ale już proces podpisania się pod dokumentem opisano po angielsku, pod hasłem “Sign this petition”.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Killer napisał(a):

  A co mi zrobią jak zacznę te świnie rozjezdzac

 2. Tomek napisał(a):

  Pozwą cię do sądu i dadzą dożywocie za nękanie i przemoc wobec “bezbronnych i biednych” imigrantów… Niestety takie są realia

 3. Seba79 napisał(a):

  Czemu nikt z nimi nie umi zrobić porządku powinni wysłać tam wojsko i strzelać do ciapatych jak się zachować nie mogą czysta banda robią co chcą a nikt im nic nie robi. Pijany ruski idzie autostradą to zrobią pokazowe że go skują i na dołek a te dziady chodzą po autostradzie z kijami walą po autach i nic im nie zrobią to jest jakieś obłęd o co tu chodzi zwykłego kierowcę to by obrazu zpalowali i zamknęli.

 4. Mag napisał(a):

  Pijanego Ruskiego napewno nie będę bronił ale nie do pomyślenia jest co zrobiliby ze zwykłym autostopowiczem. Pewnie zaplacilby z 500€ za wejście na autostradę

 5. Kamil napisał(a):

  Są równi i równiejsi.
  Jako kierowca i Polak, czyli pełnoprawny obywatel Uni Europejskiej jesteś na zachodzie traktowany jak śmieć, jesteś j****y przez wszelkie służby za najmniejsze przewinienie, poczas gdy nielegalni imigranci są bezkarni, a biją i zabijają …
  Cała ta śmieszna komisja europejska nic nie zrobi bo woli interweniować w Polsce bo u nas przecież zagrożona jest demokracja, demokracja według opozycji totalnej oczywiście i lewaków.
  Podczas, gdy na zachodzie panuje bezprawie wśród nielegalnych imigrantów i zagrożone jest bezpieczeństwo zwykłych ludzi wielmożna komisja UE straszy Polskę sankcjami za brak przyjęcia nielegalnych imigrantów.
  To nie jest normalne.

 6. smunco napisał(a):

  Zamiast gadać po próżnicy podpiszcie petycje! Ja już się wpisałem i zachęcam wszystkich. Trzeba zrobić wszystko co się da!!!

 7. Diabeł napisał(a):

  Wpisywać się, dosłownie 2 minuty mi to zajęło. Tych debili z EP jakoś trzeba przekonywać. Powoli powoli to i koń kobyłę wy……li. Trzeba być dobrej myśli.

  • Szwagier napisał(a):

   Jesteście tak naiwni, że myślicie, że komisja europejska ruszy palcem ?!
   Nie ruszy nawet włoskiem na odby*ie.
   Nie bądźcie śmieszni ludzie, wpisać się można ale z góry jest to skazane na porażkę.

Odpowiedz