Pełnoletnie Iveco TurboDaily, które ważyło 8,3 tony – to musi być naprawdę solidna konstrukcja

iveco_turbo_daily_8,3_tony_2

Powyżej: zdjęcie opublikowane przez KPP w Chodzieży

Choć od wyprodukowania tego Iveco Daily musiało minąć co najmniej osiemnaście lat, czerwony „bus” nadal bardzo ciężko pracuje. 16 stycznia został on zatrzymany przez policjantów z Chodzieży, będąc poddanym ważeniu. Waga wskazała 8330 kilogramów, przy oficjalnej dopuszczalnej masie całkowitej zaledwie 3,5 tony.

Oczywiście techniczne DMC tego Iveco mogło być znacznie wyższe. Sądząc po felgach, może być to pojazd z serii 59, a więc wersja aż 6-tonowa. To przy okazji rodzi pytanie o masę własną, jako że takie 6-tonowe podwozie swoje waży, zwłaszcza z tak duża zabudową i kabiną sypialną.

Aby przywrócić autu normalną wagę, przedsiębiorca musiał wezwać na miejsce dwa kolejne pojazdy. Kierowca otrzymał natomiast mandat, który mógł wynosić maksymalnie 500 złotych.

iveco_turbo_daily_8,3_tony_1

A skoro już jesteśmy w temacie takiego przeładowanego „dziadka”, trzeba naprawdę oddać pokłony dla wytrzymałości jego konstrukcji. W końcu można się domyślać, że tak ciężkie ładunki znosi on już od wielu lat, a przy tym nie wygląda nawet na przełamanego. W przeciwieństwie do tego nowego egzemplarza z lekkiej serii 35, sfotografowanego ostatnio przez Czytelnika Przemka. Aż strach pomyśleć co musi znosić ten pojazd, skoro wygląda tak po maksymalnie kilku latach…

złamane_nowe_iveco_daily