OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Maj, 2018

Pawtrans sięgnął po coś innego, niż Volvo lub Mercedes – DAF XF w nowej wersji oraz grupa MAN-ów TGX

Mówisz Pawtrans, myślisz czerwone FH lub ewentualnie Actros – tak było przez lata, jeszcze do niedawna. Okazuje się jednak, że przewoźnik z Poniatowej powoli przekonuje się do pojazdów innych marek. W ostatnich dniach jego flota wzbogaciła się bowiem o najnowsze wydania DAF-a XF oraz MAN-ów TGX.

Przygoda z DAF-em rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Wówczas do floty pełnej Volva oraz Mercedesów trafił jeden DAF XF z najmocniejszym silnikiem i największą kabiną. Była to ciężarówka 510-konna, z nadwoziem Super Space Cab i charakterystycznym dla Pawtransu malowaniem. Na tym jednym XF-ie holenderskie zakupy tymczasowo się zakończyły. Aż do teraz, gdy Pawtrans zdecydował się na kolejnego XF-a, tym razem w najnowszej wersji, już z nową skrzynią biegów. Dwa dni temu ciężarówkę tę sfotografowano na obwodnicy Lublina, w parze z naczepą-cysterną (zdjęcie nad tekstem).

Druga nowość to białe MAN-y TGX. Te widziano już w większej ilości egzemplarzy, zarówno w największą kabiną XXL (poniżej), jak i z mniejszym XLX-em. Oba warianty możecie zobaczyć poniżej, odpowiednio na autostradzie A2 oraz na drodze krajowej nr 50. Dodam tutaj, że w przeszłości Pawtrans miał już krótką przygodę z ciągnikami spod znaku lwa. Niewielka partia tych pojazdów została dostarczona ponad dekadę temu, reprezentując jeszcze serię TGA.

Wszystkie fotografie pochodzą ze zbiorów Truck-Spotters.eu. Pełna galeria ciężarówek z firmy Pawtrans znajduje się pod tym linkiem.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Krzysztof napisał(a):

  Tych DAF ów to jest już około 15 jak byłem na serwisie Wanicki w Świdnicka to zrobiłem kilka zdjęć i były wtedy przygotowywane do odbioru, montowane wydmuchy itd.

 2. Paweł napisał(a):

  Dokładnie DAF ów jest 10 szt 😉

 3. Pawel Mich napisał(a):

  DAF-y w Pawtransie też już kiedyś były, z tym, że jeszcze jako model 95XF. Wtedy we flocie obecna była również Scania w wydaniu 124L Topline.

 4. Piotr napisał(a):

  Daf to lipa

 5. biznesmen napisał(a):

  daf rzemiosło

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.