OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Lipiec, 2014

Patch 1.11 do Euro Truck Simulator 2 czeka na graczy, czyli mnóstwo bardzo istotnych modyfikacji

Dobra wiadomość dla graczy – twórcy Euro Truck Simulator 2 zakończyli pracę nad uaktualnieniem 1.11, które szerzej opisywałem już w TYM artykule. Najnowszy patch jest już dostępny poprzez Steam, natomiast za dzień lub dwa będzie można go także pobrać w klasyczny sposób dla wersji kupionych w pudełkach. Aktualizację znajdziemy wówczas TUTAJ.

ets_2_patch_ograniczenia_predkosci_gps ets_2_patch_regulacja_fotela ets_2_patch_wenecja_graz_klagenfurt

Cóż takiego szczególnego znajdziemy w wersji 1.11? Nowości jest naprawdę sporo, a listę najważniejszych z nich można znaleźć poniżej:
1. Trzy nowe miasta: Wenecja, Graz, Klagenfurt, a także dojeżdżające do nich, górskie drogi;
2. Możliwość dopasowania pozycji wirtualnego fotela, co w praktyce oznacza możliwość zmiany pozycji kamery;
3. Ulepszony ruch pojazdów AI będący efektem wielomiesięcznej pracy programistów;
4. Przeprojektowany system odtwarzania muzyki;
5. Bardziej rozbudowany tempomat;
6. Nawigacja wyświetlająca ograniczenia prędkości;
7. Ładniejszy panel zarządzania grą/ciężarówką;
8. Lepsza symulacja zawieszenia – pojazdy prowadzą się pewniej i łatwiej utrzymać nad nimi kontrolę;
9. Indywidualne dopasowanie środka ciężkości do każdego ładunku, co w praktyce oznacza, że cysterną będzie jechało się trudniej niż plandeką z psią karmą;
10. Bardziej realistyczne kolizje ciężarówek z pojazdami AI, w tym nowe dźwięki uderzeń i zarysowań;
11. Dźwięk pneumatyki hamulców słyszalny w bardziej odpowiednim momencie;
12. Możliwość sprzedania garażu;
13. Możliwość przeniesienia siedziby firmy do innego miasta.

Filmowa zapowiedź aktualizacji 1.11 czeka poniżej:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Luka napisał(a):

  Kupę lat nie grałem w te gry, ale była któraś taka część, jeszcze osadzona w Amerykańskim klimacie, że można było mieć swoją naczepę i brać na nią ładunek. Później od tego odeszli – teraz wrócili do tego, czy dalej nowy ładunek=nowa naczepa? Solówek z przyczepami też chyba nie opanowali jeszcze, co?

  • Filip napisał(a):

   To się nazywało Haulin i zmarnowałem na to kilka dobrych lat. A teraz faktycznie odeszli od możliwości posiadania swojej naczepy, co jest sporą wadą.

   • Luka napisał(a):

    Grało się w to kiedyś, ale teraz nawet już nie pamiętam jak się te części nazywały. Coś mi się przypomina, że chyba ktoś mi pokazywał ETS2 po premierze. Z tego co pamiętam, dalej gra miała tylko jeden wątek – jazdę, nawet mimo możliwości zakupu garażu i samochodów. A wystarczyłoby wprowadzić moduł spedytora(wysyłanie swoich samochodów po konkretne ładunki) i właściciela floty(zakupy samochodów). Może jeszcze jakieś podstawy ekonomii, a może i wirtualnej konkurencji i już gra stałaby się dużo ciekawsza i zainteresowałaby znacznie więcej osób.

    Teraz już nie pamiętam co konkretnie, ale pamiętam, że oni nigdy nie potrafili, żeby te gry ewoluowały, wybierać najlepsze rzeczy i dodawać nowe, tylko każdej części zawsze coś musiało brakować, co np. było w poprzedniej. Szkoda, bo tak było np. z tym posiadaniem własnych naczep.

   • Wilku napisał(a):

    Za to są modyfikacje, które zamieniają wszystkie ładunki na jedną naczepę, ale niestety trzeba po nią jeździć, a nie że mamy ją cały czas 😉

 2. pete379 napisał(a):

  Eee tam 18 Wheels of Steel: Pedal to The Metal to było coś. Najpierw jako kiero robiło się zlecenia, potem można było zostać owner operatorem, a na końcu swoja flota i dobieranie ładunków i ekonomia firmy. Tylko właśnie nie można było mieć swoich naczep, co czasami było dobre- bo jak zapakować bydło, albo ładunki płynne, czy chłodnicze na firankę? Dawało to realizmu, bo wielu truckerów w “US i ej” ciąga nie swoje naczepy, tylko spedycji. Niby gierka osadzona w USA, ale i tak zawsze wrzucałem europejskie ciężarówki- DAFy, Volva i Scanie.
  Jakby wydali na nowo 18WOS PTTM z oficjalnymi modami na Europę, poprawioną grafiką i z pozostawionymi elementami ekonomii to z chęcią bym zakupił taką produkcję.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.