Parkingowa obcierka o wartości 300 tys. euro – uszkodzeniu uległ 60-metrowy element wiatraka

Verkehrsunfall

Ponad milionową stratą zakończyła się drobna stłuczka przy wyjeżdżaniu z parkingowej „rajki”. Miało to miejsce wczoraj, na niemieckim parkingu Auf dem Hahnen, przy trasie A61.

Wszystko rozegrało się jeszcze przed godziną 15, a więc zanim parking stał się przesadnie pełny. Wzdłuż ekranów dźwiękochłonnych zatrzymał się jednak ponadnormatywny transport, przewożący 60-metrowy element turbiny wiatrowej. W efekcie wyjechanie z normalnych miejsc postojowych wymagało większej ostrożności.

I właśnie tutaj pojawił się problem. Kierowca wyjeżdżającego zestawu za bardzo wyjechał do przodu i po złamaniu zestawu otarł się o łopatę wiatraka. Kosztowny element, wymagający dużej precyzji wykonania, doznał przy tym uszkodzeń. I choć nie były to uszkodzenia rozległe, okazały się mieć krytyczny charakter.

Według wstępnej analizy, łopata wiatraka nie będzie się już nadawała do użytku. Dlatego też – jak podaje oficjalny, policyjny komunikat – straty wyrządzone przez kolizję oszacowano na 300 tys. euro. W przeliczeniu na naszą walutę to 1,3 miliona złotych.