Parkingi dla pracowników firm będą nocami udostępniane ciężarówkom? Bosch już nad tym pracuje

parking_ciezarowka_pobocze

Brak parkingów dla samochodów ciężarowych to problem powszechnie znany. Firma Bosch ma jednak pewne rozwiązanie tego problemu, które mogłoby świetnie sprawdzić się na terenie Niemiec. W ramach projektu Bosch Secure Truck Parking chce się bowiem wykorzystać parkingi dla pracowników firm, zazwyczaj zupełnie puste w godzinach nocnych.

Właśnie coś takiego zrobiono z parkingiem w Karlsruhe, nieopodal autostrady A5. Plac ten znajduje się w pobliżu siedziby firmy Bosch i za dnia wykorzystywany jest przez pracowników. Kiedy jednak użytkownicy aut osobowych rozjadą się do domów, ich miejsce zająć mają ciężarówki, z wyprzedzeniem rezerwując sobie miejsce właśnie przez aplikację Bosch Secure Truck Parking. Co więcej, cały teren ma być monitorowany, w związku z czym stojący w tym miejscu kierowcy mogliby spać naprawdę spokojnie, nie martwiąc się o ładunek.

Powyższym system jest już testowany, a od wiosny 2017 roku ma stać się ogólnie dostępny, bazując na aplikacji dla urządzeń mobilnych. Ponadto Bosch już zapowiada, że będzie rozwijał swój projekt, włączając do niego kolejne parkingi. Wstępnie mówi się tutaj już o 50 monitorowanych miejscach w okolicach Thiersheim, na wschodzie Bawarii.

bosch_parking_dla_ciezarowek_aplikacja