transfactor3665
Opublikowane 29 Październik, 2015

Pamiętacie zielone Renault Messenger do transportu drewna, które raz za razem przeładowywano o 6 ton?

renault_messenger_ciezarowka_do_drewna_wroclaw

Aktualizacja: firma, o której tutaj mowa, okazała się posiadać więcej tego typu pojazdów i najprawdopodobniej jest to inny egzemplarz.

Zielone Renault Messenger pracujące w przy transporcie opału powoli staje się prawdziwą legendą dolnośląskich i opolskich szos. W ciągu ostatniego roku pisałem o tym samochodzie już dwa razy, za każdym razem przy okazji wykrycia drastycznych przeładowań, a poczciwa “Renówka” ewidentnie cały czas nie chce przestać ciężko pracować. TUTAJ informowałem, że zielony Messenger ważył w czasie jednej z tras 9350 kilogramów, TUTAJ masa całkowita sięgnęła 9230 kilogramów, a do tego odnotowano uchybienia w stanie technicznym, natomiast powyżej można zobaczyć ten sam samochód zaparkowany przy jednej ze stacji benzynowych we Wrocławiu. Fotografię tę podesłał mi Czytelnik Maciej, dodając przy okazji, że Renault wcale nie jest w tym miejscu stałym widokiem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Michu napisał(a):

  Bo to idioci w polsce wymyślili dmc 3,5 tony, a renóweczka widocznie jest przystosowana fabrycznie do takich ładunków 🙂

 2. Nikos napisał(a):

  ale to jest chyba inny messenger – tamten byl w metaliku, z nizsza zabudowa o innej konstrukcji

 3. Konrad napisał(a):

  Panie Filipie,

  ta firma, która handluje drewnem kominkowym posiada z 20 albo i lepiej sztuk takich Renówek, więc to może być inna. Nazwy firmy nie będę pisać, ale bardzo łatwo ich znaleźć na google.

 4. Stasz napisał(a):

  Bardzo dobrze, że takie patologie są piętnowane (tu przez serwis prowadzony przez pana Filipa) – może oduczą się kiedyś takich praktyk poprzez to

 5. joł napisał(a):

  a zezwolenia na potrzeby własne mieli by za grosze, w koło komina tacho nie jest wymagane.
  To debile wolą działać pod górkę, aż w końcu skończy się tragedią i kiero pójdzie siedzieć no a szefuńciu pewnie wtedy paczki do pierdla nie przyniesie 😉
  No chyba, że tu chodzi o to, że tym powozi woźnica z lejcami kat.B dzięki temu trikowi.

Odpowiedz