transfactor3665
Opublikowane 3 Listopad, 2017

Palety jako nowość w polskim przemyśle i handlu – ciekawy film dokumentalny z lat 70-tych

europaleta

Międzynarodową historię palet już znacie. Opisywałem ją wraz z historią wózków widłowych, w tekście zatytułowanym Skąd wzięły się w naszym życiu palety oraz wózki widłowe, a także kto i dlaczego stworzył palety „euro”?

Teraz jednak będziecie mogli poznać polską historię palet. To za sprawą kroniki firmowej z początku lat 70-tych, przedstawiającej zjawisko “paletyzacji”. Było to wdrażanie w przemyśle i handlu właśnie palet, wraz z rozwojem ich polskiej produkcji. Można sobie zobaczyć jak te palety wytwarzano i jak wykorzystywano, a do tego dochodzi kilka motoryzacyjnych smaczków. Już w pierwszych sekundach dostrzeżecie Stary 21 oraz 25.

No to zapraszam do oglądania 🙂

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. egon napisał(a):

    w polsce paletyzacja szła bardzo topornie , zapewne z uwagi ,ze nie było przystosowanego sprzetu ani star ifa robur , jelcz kamaz iprzyczepy nie miały odp wymiarow dopiero liaz miał szerokośc 2,42 jako ciekawostke podam jeszcze kontenery ale nie 20 stopowe a nasze polskie , funkcjonowało to w psk czyli polskiej spedycji krajowej , woziło sie tego sporo

  2. kier napisał(a):

    Piekny Filmik. Nie ma jak to pooglądać sobie cos z poprzedniej epoki. Coraz to lepiej Filip idziemy do przodu z dawnymi czasami i oby tak dalej. Mimo ze jestesmy jeszcze mlodzi to z przyjemnoscia powspominamy tamte czasy. 40ton I POLSKA GÓRĄ- jak to mowil nasz najlepszy Strongman. Pozdro dla Wszystkich!!!!

  3. abc napisał(a):

    Teraz nie ma miejscowości gdzie by nie produkowali palet czy gitterbox. Fajne jest przedstawiony ten dokument ,miło się ogląda .Prośba dla pana Filipa ,więcej taki filmów .

Odpowiedz