Od niedawna branża logistyczna może korzystać z nowego produktu wprowadzonego na rynek przez Schoeller Allibert. Czym wyróżnia się seria palet Rackpal 1208M? Do jakich użytkowników adresowany jest produkt? Na te i inne pytania odpowiedział przedstawiciel firmy.
Dynamika, z jaką w ostatnich latach rozwija się logistyka może sprawiać wrażenie, że wszystko w tej branży zostało już wymyślone i mamy do dyspozycji zoptymalizowane rozwiązania. Tymczasem Schoeller Allibert po raz kolejny zaskakuje swoich Klientów wprowadzając na rynek nowy produkt.
Schoeller Allibert: W naszej filozofii patrzymy nieco inaczej na to, co możemy obserwować w ostatnich latach w szeroko pojętej logistyce. Dynamika, o której wspomina Pan w swoim pytaniu to świetny motywator do tego, by się rozwijać. Z tym właśnie założeniem działamy w Schoeller Allibert niezmiennie od ponad pięciu dekad. Nie tylko obserwujemy zmieniającą się wokół nas rzeczywistość, ale sami ją kreujemy – projektujemy, testujemy, patentujemy i wprowadzamy na rynek nowe rozwiązania, które jeszcze lepiej będą odpowiadać na potrzeby naszych Klientów. Takie aktywne, twórcze podejście docenia biznes w ponad dwudziestu krajach, w których działa marka. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że innowacyjność i wyznaczanie trendów w logistyce to właściwy kierunek dla Schoeller Allibert.
Skąd zatem wziął się pomysł na nową paletę Rackpal?
Schoeller Allibert: Wiele produktów w naszym asortymencie powstaje jako bezpośrednia odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez firmy, z którymi współpracujemy od lat. Nie inaczej było w przypadku palety, o której rozmawiamy. Lekka, a zarazem wytrzymała paleta nadająca się do stosowania na regałach automatycznych to przede wszystkim udogodnienie dla branży automotive oraz industry. Dodajmy do tego prężnie rozwijającą się branżę e-commerce, której najwięksi reprezentanci również korzystają z automatycznych magazynów. Rackpal świetnie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie liczy się optymalizacja kosztów w logistyce na dużą skalę.
Na rynku jest jednak wiele produktów o podobnych właściwościach. Niektóre z nich znajdują się także w ofercie Schoeller Allibert, jak chociażby paleta H1. Czym wyróżnia się zatem nowy produkt?
Schoeller Allibert: Rackpal posiada kilka innowacji względem innych palet w naszym asortymencie. Udogodnień jest naprawdę sporo. Pozwoli Pan, że skoncentruję się na tych kluczowych.
Rackpal 1208M to produkt, w którym poprawiliśmy osiągi lekkości i wytrzymałości nowej palety względem jej poprzedników i oferty konkurencji. Wystarczy spojrzeć na liczby: przy jedynie 14 kg wagi własnej paleta jest w stanie unieść obciążanie statyczne o wadze 6000 kg i obciążenie dynamiczne do 1500 kg. Dodajmy do tego, że w systemie wysokiego składowania paleta może unieść do 800 kg, a jej wzmocniona stalowym stelażem wersja nawet 1250 kg. Co istotne z punktu widzenia funkcjonowania zautomatyzowanych magazynów, paleta jest kompatybilna z różnego rodzaju przenośnikami. Testy potwierdziły również, że Rackpal na automatycznych przenośnikach działa ciszej niż inne palety, co z pewnością doceni załoga magazynu. Skoro o ergonomii i bezpieczeństwie pracy mowa, dodam, że Rackpal jest produkowany zgodnie z normą ISO8611.
Co jeszcze może przekonać potencjalnych nabywców do wypróbowania i nabycia palety Rackpal?
Schoeller Allibert: Rackpal to innowacyjna gama produktów obejmująca 12 palet różniących się swoimi właściwościami (np. udźwigiem czy wysokością ramek stabilizujących ładunek składowany na paletach). To, co łączy wszystkie modele w tej serii to wyjątkowo korzystny stosunek niskiej wagi palety do dużej wytrzymałości oraz wielofunkcyjności. Chciałbym jeszcze odnieść się do tej ostatniej. Lekkość palety i wspomniana kompatybilność z automatycznymi przenośnikami sprawia, że produkt sprawdzi się w różnych warunkach logistycznych. Jestem przekonany, że wśród 12 modeli palet występujących w różnych konfiguracjach każda firma zarządzająca łańcuchem dostaw z łatwością znajdzie produkt idealnie odpowiadający na jej potrzeby. Do tego dochodzą jeszcze właściwości, które można spotkać również w poprzednich produktach Schoeller Allibert: miejsca na naklejki oznaczające ładunek, trzy podwójne kanały wentylacji umożliwiające odparowywanie wilgoci i lepsze osuszanie ładunku, czy fakt, że wykonana z polietylenu paleta w całości podlega recyklingowi. Tym samym inwestycja w Rackpal jest też pośrednio inwestycją w ekologię.