Paccar skomentował plotki o przejęciu przez Volkswagena, czyli niesnaski między Daimlerem a VW

paccar_daf_peterbilt_kenworth

Wolfgang Bernhard, dyrektor generalny Daimlera, stwierdził kilka tygodni temu z pełnym przekonaniem, że Volkswagen spróbuje wykupić w przyszłym roku cały koncern Paccar, czyli przede wszystkim firmy DAF, Kenworth oraz Peterbilt (artykuł na ten temat TUTAJ). Volkswagen całej sprawie od razu zaprzeczył, podczas gdy przedstawiciele koncernu Paccar po prostu milczeli. Swój głos zabrali oni dopiero teraz, przy okazji prezentacji wyników pracy koncernu z drugiego kwartału 2014 roku.

Szef koncernu Paccar, Ronald Armstrong, stwierdził, że dyrektor generalny Daimlera wyssał swoją historię z przysłowiowego palca i Paccar nie zamierza w żaden sposób łączyć się z Volkswagenem. Jeśli to prawda, to pozostaje pytanie dlaczego tak szanowana i poważna osoba, jak szef całego koncernu Daimler, miałaby rozgłaszać plotki?

Odpowiedzią na to może być kolejna niepotwierdzona wieść, według której koncern Daimler zamierza odpuścić Andreas Renschler, szef działu samochodów ciężarowych, znanego jako Daimler Trucks. Miałby on przejść właśnie do Volkswagena i odpowiadać za wspólny rozwój marek Scania oraz MAN. To natomiast bardzo rozzłościłoby Wolfganga Bernharda, skłaniając go właśnie do podawania niewygodnych dla Volkswagena, a jednocześnie też prawdopodobnie nieprawdziwych informacji.

Przypomnijmy, że tej wiosny Volkswagen stał się właścicielem całości udziałów w Scanii, czym zaczął poważnie zagrażać rynkowej pozycji koncernu Daimler, producenta ciężarowych i dostawczych Mercedesów.

Źródło: TTM