OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Listopad, 2018

Polski zestaw promujący korytarze życia – nowe Volvo z naczepą Wielton ruszy na europejskie trasy

Od ubiegłego tygodnia na polskich drogach można spotkać wyjątkowy zestaw. Jest to Volvo FH 500 z limitowanej wersji “Ice Edition”, połączone z naczepą marki Wielton i promujące tak zwane “korytarze życia”.

Korytarz życia, po niemiecku znany jako Rettungsgasse, to określony sposób ustawiania się na drogach szybkiego ruchu. Gdy tylko dochodzi do zatoru, kierowcy z najszybszego pasa zbliżają się do lewej krawędzi jezdni, natomiast wszyscy pozostali zjeżdżają na prawo. Dzięki temu tworzy się miejsce dla szybkiego i bezpiecznego przejazdu służb ratunkowych. Mogą one łatwiej dotrzeć do ewentualnego wypadku, zwiększając szansę na uratowanie poszkodowanych.

Właśnie powyższa reguła została zamieszczona na naczepie ciężarówki, wraz z podpisami w języku polskim oraz niemieckim. Jest też adres strony internetowej korytarzzycia.pl, na której można znaleźć dodatkowe informacje o akcji. Wszystko wykonano w bardzo czytelny sposób i można mieć nadzieję, że naczepa faktycznie pomoże w promowaniu bezpieczeństwa.

Co ciekawe, opisywany zestaw należy do firmy transportowej, którą założyli autorzy popularnej strony Widzimy się na Dżangłerze. Za kierownicą zasiądzie zaś Dagmara Kramska, którą możecie znać z innej facebookowej strony, mianowicie Blonde on the Road.