Prototyp polskiego auta dostawczego marki Ursus – elektryczny pojazd ma mieć tonę ładowności

ursus_prototyp_dostawczy_1

W nawiązaniu do artykułu:

Elektryczny samochód dostawczy z Polski, zaprojektowany i produkowany przez polską firmę Ursus

Wiadomo jak będzie wyglądał nowy polski samochód dostawczy, mający napęd w pełni elektryczny. Zgodnie z zapowiedziami, firma Ursus zaprezentowała dzisiaj prototyp tej konstrukcji, przy okazji wprowadzając wiele osób w niemałze zaskoczenie. Okazuje się bowiem, że nowy samochód z Lublina ma być maszyną o naprawdę niewielkich rozmiarach, wyposażoną w kabinę przywodzącą na myśl popularne nigdyś Multicary. Można wręcz powiedzieć, że samochód ten wygląda jak zabawka, która jednocześnie ma zaoferować bardzo sensowne właściwości użytkowe.

ursus_prototyp_dostawczy_4

Dla przykładu, masa własna ma wynosić tutaj jedynie 600 kilogramów, przy ładowności na poziomie pełnej tony. Coś takiego udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu aluminiowej ramy oraz nadwozia z materiałów kompozytowych. Ponadto w kabinie przewidziano miejsce dla dwóch osób, a w trosce o odpowiednią trakcję zdecydowano się na tylny napęd. Z czasem w ofercie ma się także pojawić wersja 4×4, a do tego nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wyrobić dla lekkiego autka homologację L7e. Zezwoli ona na kierowanie dostawczym Ursusem także kierowcom mającym prawo jazdy kategorii B1, dostępne już dla 16-latków.

Głównym założeniem Ursusa jest sprzedawanie swojego dostawczego autka służbom komunalnym, gminom, miastom oraz firmom zajmującym się miejską dystrybucją. Zaletą mają być oczywiście niskie koszty eksploatacji, ekologiczny charakter, a także niemalże niesłyszalna praca napędu. A co z ceną? Ta ma być podobno porównywalna z kwotami żądanymi za spalinowe auta dostawcze o podobnych możliwościach przewozowych.
ursus_prototyp_dostawczy_3
ursus_prototyp_dostawczy_2