Oto Pomorska Miss Scania 2021, a także sobotnie zdobywczynie dodatkowych nagród

Autor zdjęć: Heniek Anielski

Tegoroczny zlot z serii Pomorska Miss Scania jest już za nami. Jutro na stronie pojawi się pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia, w tym także z konwoju poprowadzonego ulicami Gdańska. A tymczasem mam informację w sprawie zwycięzców zlotów.

Główną nagrodę, a więc tytuł Pomorska Miss Scania 2021, przyznano Bartkowi Popławskiemu za najnowszy ciągnik siodłowy w jego firmie. Jest to Scania 590S Highline, wyposażona w jeden z nowych wariantów silnika V8 i ukończona tuż przed zlotem. Co typowe dla firmy Popławski Transport, samochód otrzymał czarno-szare malowanie oraz klasyczne dodatki oświetleniowe. Na tym zmiany jednak się nie skończyły, czego już pod koniec września dowiecie się z dłuższego artykułu, przygotowanego w ramach „Sesji Miesiąca”.

Tytuł Weterana Szos przyznano czarno-złotej Scania 143M 500, wyprodukowanej w 1992 roku i należącej do firmy Ampliz. Samochód ten jest w naprawdę nienagannym stanie, ma za sobą przeszłość w szwajcarskiej branży wyścigowej, a obecnie zdarza mu się wykonać przewóz maszyn budowlanych. Więcej na jego temat przeczytacie w tym artykule.

Kolejną nagrodą była Miss Publiczności, przyznana przez samych uczestników imprezy. Tutaj najwięcej głosów zebrała Scania R520 z firmy Ol-trans w gminie Puck. To przewoźnik działający głównie w branży budowlanej i dysponujący dużą flotą czteroosiowych wywrotek. Choć nagrodzony pojazd wykonuje inną pracę, ciągając niskopodwoziową naczepę. Już po raz drugi w naszym zestawieniu pojawia się więc transport maszyn budowlanych.

Dalej dochodzimy do Nagrody Specjalnej, którą wyróżniono Scanię R500 z firmy Baca. To oczywiście ciągnik do transportu kontenerów morskich, pracujący ze słynnymi „stonogami”. Pojazd został wyprodukowany już w 2013 roku, a jego przebieg oscyluje wokół 900 tys. kilometrów. Mimo to ciężarówka wygląda po prostu jak nowa, gdyż w 2020 roku została poddana kompleksowemu tuningowi. Możecie się z nim zapoznać w tym artykule.

A na koniec mamy tradycyjną Nagrodę Dyrektora Oddziału Scania Polska w Gdańsku, która powędrowała do firmy Repiński Transport. W ten sposób wyróżniono Scanię R500 Highline, nawiązującą do kultowego filmu „Konwój”. Niczym filmowy Mack, pojazd ten ciąga naczepę-cysternę, pracując z nią w transporcie dalekobieżnym. A na kabinie można podziwiać piękne, doskonałe jakościowo malunki, które szerzej były omawiane prezentowane w tym artykule.