OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Październik, 2017

Oto nowa ciężarówka z Turcji, z pełnowymiarową kabiną – BMC chce konkurować z Fordem Cargo

bmc_turcja_nowa_kabina_bez_kamuflazu_01

W nawiązaniu do tekstu:

Będzie kolejna nowa ciężarówka z Turcji? BMC podobno przygotowuje pełnowymiarowy ciągnik

Do tureckich mediów wyciekło pierwsze zdjęcie nowej ciężarówki BMC bez kamuflażu. Zgodnie z zapowiedziami, jest to pojazd z pełnowymiarową kabiną, szeroką na 2,5 metra.

Pod względem wyglądu nowe BMC nie wypada najlepiej. Samochód prezentuje całkiem nowocześnie, ale ogólny kształt nadwozia ma w sobie coś tandetnego. Choć z drugiej strony trzeba pamiętać, że BMC jest marką kierowaną przede wszystkim na rynek krajowy. Jej produktów praktycznie nie widuje się poza Turcją, a i w samej ojczyźnie obstawiają one głównie transport lokalny i budowlany.

Głównym konkurentem nowego BMC będzie inna ciężarówka z Turcji, czyli Ford Cargo. Jak wiadomo, turecka firma Ford Otosan przygotowuje właśnie dla swojego Cargo nową kabinę – większą i szerszą (pokazywaną tutaj). Dlatego też BMC również pokaże taką wersję. W sieci można już zobaczyć oficjalne wizualizacje, prezentujące powyższą szoferkę z mocno podwyższonym dachem.

Pozostaje pytanie co znajdziemy tutaj pod kabiną. Odpowiedź nie jest jeszcze znana, choć osobiście nie spodziewałbym się rewolucji względem poprzednika – modelu BMC Professional. Ten ostatni ma natomiast pod kabiną maksymalnie 440-konne silniki Cumminsa, o pojemności 10,8 litra, a do tego dochodzą skrzynie biegów ZF, manualne lub zautomatyzowane.

Wspomniana wizualizacja wyższej kabiny:

bmc_turcja_nowe_kabinyI wyższa kabina na testach w kamuflażu:

bmc_turcja_testy

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Hrumol napisał(a):

  Wygląda jakby nie mieli pomysłu na design przodu – wszystko jest rozciągnięte na całą szerokość, co może nie byłoby problemem w 180 cm osobówce, ale w 2,5 m ciężarówce wygląda po prostu źle.

  • xxx napisał(a):

   Według mnie design to na ostatnim miejscu powinien być w ciężarówce.Pierwsze co to solidny ekonomiczny zespół napędowy oraz jak najlepiej możliwie zaprojektowana kabina.Wygląd to na ostatnim miejscu.

 2. lk napisał(a):

  Unifikacja wyglądu z autobusami

 3. Rafik napisał(a):

  Co wy chcecie, przód tego otosana projektował ten sam stylista, co wyrysował sylwetkę kanciastej kabiny scanii 😉

 4. andrzej8706 napisał(a):

  Z bardzo daleka wygląda jak koncept volvo 😉

 5. Grzesiek napisał(a):

  W kamuflażu wygląda lepiej

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.