rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Lipiec, 2017

Oto Mercedes-Benz Klasy X, czyli nowy pickup, który w listopadzie trafi do sprzedaży w Europie

Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive ExterieurMercedes-Benz X-Klasse – Power Interieur

I oto jest – nowy Mercedes-Benz Klasy X, który ma walczyć na rynku średniej wielkości pickupów. Półciężarówka została wczoraj zaprezentowana w RPA i już wkrótce trafi do sprzedaży w Europie, Australii, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Jak widać na oficjalnych zdjęciach, choć Klasa X bazuje na Nissanie NP300 Navara, wewnątrz jest to typowy Mercedes. Mamy tutaj wszystkie charakterystyczne dla marki elementy, z jak system multimedialny sterowany padem, okrągłe nawiewy, czy kierownica o sportowym wyglądzie. Jeśli natomiast chodzi o napęd, to klienci będą mieli do wyboru albo technikę znaną z Mercedesów, albo z Nissanów.

Nissan, a właściwie to koncern Nissan-Renault, dostarczy 2,3-litrowego diesla o czterech cylindrach, mającego maksymalnie 190 KM i wyposażonego w jedną lub dwie turbiny. W połowie 2018 roku do oferty dołączy zaś mercedesowskie V6, które wygeneruje aż 258 KM i aż 550 Nm. Co ciekawe, Mercedes nie podaje jaka będzie pojemność tego silnika, lecz można się spodziewać, że mowa tutaj o jednostce 3-litrowej. Ponadto, przede wszystkim w Afryce i na Bliskim Wschodzie, dostępna będzie też jednostka benzynowa, o mocy 166 KM.

Dla porównania: Nissan NP300 Navara 

nissan-np300-navara-6 nissan_navara_tuning_argentyna_5

Przeniesienie napędu? Wersje czterocylindrowe będą dostępne albo z napędem tylnym, albo z dołączanym 4×4, podczas gdy V6 kupimy jedynie ze stałym napędem na cztery koła 4Matic. Istotna różnica będzie też w skrzyniach biegów. 2,3-litrowy diesel otrzyma przekładnie znane z Nissana – manualną o 6 biegach lub 7-biegową automatyczną – podczas gdy w V6 znajdziemy znaną z innych Mercedesów przekładnię 7G-Tronic.

Warto też wspomnieć, że identycznie jak Navara z podwójną kabiną, Mercedes-Benz Klasy X będzie miał na tyle zawieszenie drążkowe, ze sprężynami. Maksymalna masa holowanej przyczepy to 3,5 tony, a wybór nadwozi ograniczy się do widocznej na zdjęciach wersji pięcioosobowej. Co natomiast z cenami? W Niemczech mają się one rozpoczynać od 37 tys. euro, a sprzedaż wystartuje w listopadzie.

Na zdjęciach zobaczycie różne warianty wyposażenia:

Mercedes-Benz X-Klasse – Exterieur Pure Mercedes-Benz X-Klasse – Exterieur Pure Mercedes-Benz X-Klasse – Exterieur Pure Mercedes-Benz X-Klasse – Exterieur Pure Mercedes-Benz X-Klasse – Power Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Power Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Power Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Power Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Power Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur Progressive Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur PURE Mercedes-Benz X-Klasse – Power Interieur Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur Progressive Mercedes-Benz X-Klasse – Interieur Progressive Mercedes-Benz Accessories and Connectivity Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive Exterieur Mercedes-Benz X-Klasse – Progressive Exterieur

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Kkkkkkkk napisał(a):

    Co do jednostki to podejrzewam, ze będzie to nowa modułowa jednostka rzędowa OM656 o poj 2.9litra bo wątpię ze do całkowicie nowego modelu wsadza fakt sprawdzonego ale jednak już starego kapcia jakim jest OM642.

  2. Hrumol napisał(a):

    Navara jest jednak spójniejsza. Te wyloty nawiewu, tylne światła i dysproporcja wielkości przednich (małych) lamp i grilla (ogromnego) w Mercedesie nie podobają mi się.

Odpowiedz