transfactor3665
Opublikowane 2 Sierpień, 2017

Oto drugi DAF XXF zbudowany przez firmę Van Winkoop – wydłużony o 90 cm ciągnik pojechał na Wyspy

Na europejskie drogi wyjechała już druga ciężarówka, której nadano nazwę DAF XXF. Podobnie jak w przypadku pierwszego egzemplarza, opisywanego tutaj, modyfikacja kabiny jest dziełem holenderskiej firmy Van Winkoop. Odbiorca czerwonego ciągnika to natomiast firma z Wielkiej Brytanii.

W stosunkowo do zwykłego DAF-a XF Super Space Cab, kabina jest tutaj wydłużona o 90 centymetrów. Kolejnym korkiem będzie więc wykończenie tego wnętrza, przygotowując jakąś bardzo wygodną przestrzeń wypoczynkową. Co też zwraca uwagę, to napęd typu 6×4, połączony z długą ramą. Trzeba przyznać, że taka konfiguracja naprawdę dobrze komponuje się z przerobioną kabiną.


WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. KierownikTIRa napisał(a):

  Kurcze jakby praca kierowcy była wygodniejsza gdyby w przepisach bylo dozwolone o wydłużenie zestawu z zaznaczeniem miejsca tylko do użytku kabiny a nie miejsca ladunkowego. Zestawy dłuższe o ten metr nie robily by problemów na drogach a jakby było wygodniej. Ale w dupie się ma ludzi liczy się pinadz

 2. Smok1977 napisał(a):

  Wszystko ladnie i pieknie ale i tak mimo przestrzeni i wygody weekendy 45 h w kabinie zabronione. (Nie wszedzie)

 3. Shadymly napisał(a):

  No i bardzo dobrze że takie rzeczy robi ta firma z chęcią bym zobaczył jak to funkcjonuje. A i dobrze że zabraniają weekend 45 niech będzie takich zakazów u wszystkich jestem za mimo że robią takie przestrzenne kabiny

 4. Rafał napisał(a):

  Filipie czy masz może jakies zdjęcia wnętrza tego modelu?

 5. Sebo napisał(a):

  A o ile taki zestaw przekroczył by w naszych realiach dopuszczalną długość?? O te 90 cm czy może nieco mniej??
  A nie dało by się takim jeździć wykupując jakieś najprostsze pozwolenie gabarytowe klasy no nie wiem np.III kategorii??? – tam chyba może być długość zwiększona i z takim pozwoleniem można na każdej drodze publicznej się poruszać za defakto niezbyt duży koszt takiego pozwolenia na cały rok – nie znam się na gabarytach i pozwoleniach za bardzo.

 6. Sebo napisał(a):

  Czyli jednym słowem nie da się takim zestawem jeździć.
  No chyba że ktoś ma krótsza naczepę lub godzi się jeździć z czym ala krótkie naczepy biedrony i tego rodzaju wynalazki.
  Pełno wymiarowa naczepa i przedłużony ciągnik nie pójdzie za chiny ludowe na legalu w naszej rzeczywistości??

 7. Sebo napisał(a):

  Tak widziałem już kiedyś to na twojej stronie.
  Przyznam że pomysł ciekawy.
  Jednak ja bym chciał tak jak wiele osób pisze w komentarzach mieć możliwość podpięcia np. pełno wymiarowej chłodni pod taki przedłużony ciągnik. I czemu tylko 90cm czemu nie więcej – chyba że nie da się więcej i przeróbki robią się już nieopłacalne.
  Czyli reasumując nie ma takiego pozwolenia na gabaryty której pozwoliło by takim zestawem wyjechać na drogi, Tak?? Nie liczę krótszych naczep jak silosy, wanny i inne specjalnie skracane naczepy.

Odpowiedz