OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Styczeń, 2014

Ostatni Volkswagen Kombi trafił do muzeum – brazylijski “ogórek” zamieszkał w Hannowerze

W grudniu z taśm fabryki w Sao Paulo wyjechała ostatnia seria Volkswagena T2, która miała być swoistym pożegnaniem Transportera drugiej generacji z brazylijskim rynkiem. W ramach limitowanej edycji o nazwie “Last Edition” stworzono 1200 pojazdów, z których jednak tylko 1199 trafiło na sprzedaż. Ostatni pojazd pojechał natomiast ostatnio do muzeum marki, które mieście w Niemczech, w Hannoverze. Auto znalazło się tam w doborowym towarzystwie europejskich “ogórków” z lat 70-tych, tak naprawdę niewiele różniących się od niego pod względem wizualnym.

ostatni_vw_t2_muzeum_4 ostatni_vw_t2_muzeum_3

Nieco ponad miesiąc temu zakończyła się produkcja Volkswagena T2, którego wytwarzano w Brazylii nieprzerwanie od 1975 roku. Przez wszystkie te lata “ogórek” dominował na tamtejszym rynku samochodów użytkowych i stał się po prostu nieodłącznym elementem brazylijskiego krajobrazu. Można więc śmiało powiedzieć, że odejście Volkswagena Kombi, bo tak w Ameryce Południowej nazywało się T2, to koniec pewnego etapu w historii zarówno Volkswagena, jak i Brazylii.

ostatni_vw_t2_muzeum_2

ostatni_vw_t2_muzeum_1

Model Kombi musiał zniknąć z oferty marki z uwagi na nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Co prawda zaraz po zakończeniu produkcji brazylijscy politycy zaczęli rozważać stworzenie dla T2 wyjątku w prawie, lecz ostatecznie idea ta nie została rozwinięta.

Więcej na temat brazylijskiej kariery T2 możecie przeczytać TUTAJ.

źródło: carscoops.com

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.