rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Listopad, 2017

Trzy osoby zginęły w zderzeniu trzech ciężarówek oraz busa – zaczęło się od zestawu, który wpadł w poślizg

Powyżej: film z miejsca zdarzenia

To była tragiczna noc na niemieckiej autostradzie A3. Po godzinie 4, na remontowanym odcinku nieopodal Rohrbrunn, zderzyły się aż trzy samochody ciężarowe oraz dostawczy Fiat Ducato. Aż trzy osoby poniosły śmierć, w tym dwóch kierowców oraz jeden pasażer.

Wszystko zaczęło się od poślizgu, w który wpadła wywrotka z ładunkiem żwiru. 54-letni Niemiec stracił panowanie zestawem, naczepa przewróciła się na lewy bok, a ciągnik spadł ze skarpy. Jednocześnie cały żwir wysypał się na drogę, a przewrócona naczepa zablokowała przejazd. Na to najechał Mercedes Actros z kurierskimi kontenerami BDF. Próbując ominąć wypadek, zestaw ten wpadł na barierki rozdzielające jezdnie i zahaczył o jadącego z naprzeciwka, rumuńskiego busa. Ponadto na Mercedesa najechał jeszcze kolejny zestaw, choć już z niewielką siłą.

Kierowca ciężarówki ze żwirem oraz pasażer zestawu z BDF-ami zginęli na miejscu. Krótko po zdarzeniu, w następstwie odniesionych obrażeń, zginął także kierowca Mercedesa. Ponadto lekko ranny został Rumun z Fiata Ducato.

Dodam też, że służby ratunkowe zajęły się świadkami zdarzenia. Policjanci wypisywali mandaty dla osób, które fotografowały wraki w czasie jazdy. Strażacy kierowali zaś ku takim osobom strumień wody. W ten sposób Niemcy chcą oduczyć kierowców wpatrywania się w wypadki i robienia zdjęć wrakom oraz ofiarom.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. walker napisał(a):

  w końcu robią coś z mistrzami korków… wystarczy najmniejsza kolizja żeby te dziady zaczęli tworzyć korki

 2. Cwaniak napisał(a):

  Niech zaczna do nich strzelac to napewno ciemne masy zrozumieja!

 3. Kierowca napisał(a):

  Zginął nasz kolega z pracy (*)

 4. Lubuszanin napisał(a):

  Przykre zdarzenie. Dobrze, że Romek nie oberwał mocno i los był dla niego łaskawy.

 5. Ala napisał(a):

  Filipie, dalej bede trabic, odrozniajmy zabudowe nadwozia typu van, furgon od bus(autobus, minibus). Poza tym slownik jezyka polskiego mowi o odmianie – kierowca busu, wypadek busu, NIE busa, jak bysmy mowili? Kierowca autobusa???

 6. Torzym napisał(a):

  Nie mogę w to uwierzyć!!! Będzie nam Ciebie brakowało !!! Odpoczywaj w pokoju Bracie M.S Na zawsze w pamięci !!! [*]

 7. Torzym napisał(a):

  BEDZIE NAM CIEBIE BRAKOWAŁO M.S. SPOCZYWAJ W POKOJU

 8. 13*60 napisał(a):

  Niemcy to jedna wielka zwezka i stau.brak miejsca na parkingach i jedziesz caly czas w zwezce.i zakaz wyprzedzania i ograniczenie predkosci i stau i brak miejsca na parkingu i kontrola .Nie ma gorszego kraju do jazdy niż Niemcy

Odpowiedz